USB Promoter Group, USB 4 sürüm 2.0’ın USB Type-C kablo ve konektör üzerinden 80Gbps’ye kadar veri aktarım hızlarını destekleyeceğini duyurdu. Kuruluş ayrıca, iddia edilen performansa ulaşmak için USB Type-C ve USB Güç Dağıtımı (USB PD) özelliklerinin de güncelleneceğini söyledi. USB 4 Sürüm 2.0, önceki USB 4 sürümüyle geriye dönük uyumluluk özelliğine de sahip olacaktır. Gruba göre, USB 4 Sürüm 2.0 spesifikasyonunun ek ayrıntılarının Kasım ayında gerçekleşecek USB Geliştirici Günleri 2022 etkinliğinden önce açıklanması bekleniyor.

İçinde basın bülteni, Apple, HP, Intel, Microsoft, Renesas Electronics, STMicroelectronics ve Texas Instruments’tan oluşan USB Promoter Group, USB 4 sürüm 2.0’ın USB Type-C kablosu üzerinden 80 Gbps’ye kadar veri aktarımına izin vereceğini duyurdu. ve bağlayıcı. Grup, daha yüksek veri aktarım hızlarını desteklemek için USB Type-C ve USB PD özelliklerinin de yükseltileceğini söyledi.

USB Promoter Group, USB 4 sürüm 2.0’ın mevcut 40Gbps USB Type-C pasif kabloları ve “yeni tanımlanmış” USB Type-C aktif kabloları kullanan yeni bir fiziksel katman mimarisine dayandığını ekledi. Kuruluş ayrıca USB 3.2 veri tünelinin 20 Gbps hızları aşmasına izin vermek ve DisplayPort ve PCle veri tünellemenin en son sürümleriyle daha iyi uyum sağlamak için protokol güncellemeleri üzerinde çalışıyor.

USB 4 Sürüm 1.0, USB 3.2, USB 2.0 ve ThunderBolt 3, USB 4 sürüm 2.0 ile uyumlu olacaktır. USB Promoter Group, USB 4’ün yeni sürümünün ek özelliklerinin Kasım ayındaki USB Developer Days 2022 etkinliğinden önce paylaşılmasının beklendiğini de söyledi. Grup, etkinliğin ayrıca USB 4, USB Type-C ve USB PD’ye yönelik yeni güncellemeleri kapsayan teknik eğitim de sağlayacağını ekledi.

Bu arada, USB Uygulayıcıları Forumu (USB-IF) sözcüsü Joe Balich söylenmiş 40 Gbps olarak derecelendirilen bir USB 4 kablosunun, bir sonraki USB 4 sürümü mevcut olduğunda, gelecekte mevcut veri aktarım hızının iki katına ulaşabileceği Verge.


En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: heyecan, Facebookve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için sayfamıza abone olun. Youtube kanalı.

Müflis Celsius, Saklama Hesabı Sahipleri İçin Para Çekme İşlemlerini Yeniden Açabilir, Yasal İzin Dosyaları

Özel Sanal Gerçeklik Yongaları İçin Qualcomm İle Meta Ortakları: Rapor

genel-8