280 karakterlik fikirleri dünyaya yaymanıza izin verdiği için popüler hale gelen sosyal medyanın, ulaşabileceğiniz kalabalığı sınırlamanıza izin vereceğini kim bilebilirdi? Eh, adlı yeni bir özellik heyecan Çevresi artık herkes için yayında. 4 aylık bir test döneminden sonra Twitter, bunu platformda olumlu bir değişiklik olarak değerlendirdi.

Böylece, şimdi kendiniz için bir Çevre oluşturabilir ve içine 150’ye kadar hesap ekleyebilirsiniz. Ne zaman tweet atsanız, görüşlerinizin herkese açık olmasını mı yoksa arkadaş grubunuzla paylaşılmasını mı istediğinizi seçebilirsiniz. Twitter, teste katılan kullanıcıların daha sık tweet atmaya motive olduklarını ve ayrıca iletişim çevrelerinden daha fazla etkileşim, yanıt ve beğeni aldıklarını söylüyor.

Yalnızca bir Twitter Çevreniz olabilir, bu nedenle iş, arkadaşlar ve genel – örneğin Facebook’ta farklı gruplarınız olamaz. Çemberin üyeleri, kısıtlanmış gönderilerinizi yeniden paylaşmak için retweet düğmesini kullanamaz, ancak Twitter, ekran görüntülerinin bir şey olduğunu hatırlamanız için sizi uyarır. Ayrıca, biri sizi Çevresine eklerse, onu gerçekten bırakamazsınız – tartışmalardan hoşlanmıyorsanız, hemen hemen sesini kapatmanız, takibi bırakmanız veya kişiyi engellemeniz gerekir.

Bu, Korunan Hesapların yerine geçmez – hesabınızı özel bir duruma ayarladıysanız, tweet’leriniz yalnızca önceden onayladığınız takipçilerle sınırlıdır. O zaman, önceden onayladığınız ve sonradan onayladığınız insanlara tweet atmak istiyorsanız, ekstra bir iç Çember seviyesine sahipsiniz. Her durumda, özellik şu anda sizin için kullanılabilir olmalıdır, henüz otomatik olarak indirilmediyse ilgili uygulama mağazanızda uygulama güncellemesini arayın.

telefon-1