Video oyun sektöründe dev satın almalar devam ediyor. Sony, Bungie stüdyosunu 3,6 milyar dolara satın almasının ardından 29 Ağustos Pazartesi günü onun resmi blogusatın alınması Vahşi Oyunlar Stüdyosu, mobil oyunlarda uzmanlaşmış. Bu anlaşma önemsiz değil, Sony’nin aldığı yönü gösteriyor: içerik sunmak için artık yalnızca PlayStation konsoluna bağımlı olmamak. Ancak şirket, bu satın alma tutarını belirtmedi.

Deneyimli geliştiricilere sahip yeni bir stüdyo

Savage Game geliştiricilerine Sony’nin yeni oluşturulan bölümü olan PlayStation Studios Mobile başkanlık edecek. Bu dalın amacı, temel alınacak mobil içerik oluşturmaktır. en popüler PlayStation lisansları olarak savaş tanrısı, Ufuk Neresi keşfedilmemiş. Sony ayrıca oyuncuların akıllı telefonlarında yeni lisansların ortaya çıkacağını belirtiyor.

Aynı kategoride

Netflix'li televizyon.

Netflix bir bulut oyun hizmeti başlatmaya hazırlanıyor

2020 yılında geliştiriciler Michail Katkoff, Nadjim Adjir ve Michael McManus tarafından kurulan bir stüdyo olan Savage Game henüz bir oyun geliştirmedi, ancak Sony’ye göre ekip şu anda bir AAA projesi üzerinde çalışıyor, büyük bütçe. Savage Game’in kurucu üyeleri, Supercell gibi diğer stüdyolar için zaten çalıştı. Klan çatışmasıhatta lisansıyla tanınan Rockstar Games’te GTA.

Bugünkü duyuru, Sony Interactive Entertainment’ın deney yapma ve risk alma tutkumuzu paylaştığına olan kesin inancımızı yansıtıyor. PlayStation oyunları kataloğunun tutarlılığına ve kalitesine büyük bir hayranlık duyuyoruz ve bu sektörde onların sözlerini olduğu gibi yerine getirmenin ne kadar zor olduğunu biliyoruz.”Savage Games’in üç kurucusundan biri olan Michail Katkoff açıkladı.

PlayStation, konsol oyunlarından daha fazlası

Jim Ryan, 2019’da Sony Interactive Entertainment’ın (SIE) başkanlığını devraldığından beri, PlayStation markası ufkunu genişletmek istiyor. konsol pazarının ötesinde, PS4 ve PS5’in dünya çapındaki başarısına rağmen. Mobil video oyunu pazarı, Sony’nin stratejisini motive ederek diğer medyayı geride bırakma noktasına kadar giderek daha önemli hale geldi. 2021’de Japon şirket, Nicola Sebastian’ı mobil şubesinin müdürü olarak işe aldı. Adam özellikle 8 yıl Apple’da çalıştı ve Apple Arcade’in tasarımına katkıda bulundu.

Satın Alma, SIE’nin Ek Platformlara Genişleyerek Dünya Çapında Yeni Oyunculara Yenilikçi Deneyimler Sunma Taahhüdünü Yeniden Onaylıyor dedi PlayStation Studios başkanı Hermen Hulst. Böylece Sony’nin PlayStation vizyonunu doğruluyor. Cep telefonuna ek olarak, şirket son zamanlarda aşağıdakiler gibi birçok popüler PC oyununu yayınladı: Marvel’in Örümcek Adamı, savaş tanrısı ve Ufuk Sıfır Şafak, yeni bir kitleye ulaşmak için.

Bazı oyunları PC’de yayınlamayı planladığımızdan sizi daha önce temin etmiştik ve bugün tekrar söyleyeceğiz: konsol dünyasının ötesindeki faaliyetlerimiz, PlayStation topluluğuna olan bağlılığımızı veya olağanüstü single yaratma tutkumuzu hiçbir şekilde azaltmaz. oyuncu anlatı deneyimlerionlara “diyor Hermen Hulst. Bu nedenle PlayStation’ın geleceği artık yalnızca konsolda olmayacak. Microsoft’un rekabeti ve sert satın alma stratejisiyle karşı karşıya kalan Japon şirket, yeni fırsatlar keşfediyor.genel-16