Snapchat çalışanlarının yüzde 20’sini işten çıkaracakBir kaynak, bunun 6.000’den fazla çalışanının 1.200’üne eşit olacağını söyledi. Sınır.

İkinci çeyrek sonuçları pek iç açıcı değildi. Kendi tahminlerinin altında, Snap cansız bir performans sergiledi. Cirodaki artışa rağmen, kârlılığı, savaş kasları gerçekten orada değildi. 422 milyon dolarlık net zarar. Şirket ayrıca sonuçlarının yayınlanmasına şaşırtıcı bir notla eşlik etti: ” Faaliyet ortamındaki belirsizlikler göz önüne alındığında, 2022’nin üçüncü çeyreği için gelir rehberliğimizi sağlamıyoruz “.

Aynı kategoride

Elon Musk'a Genel Bakış

Elon Musk, eski Twitter güvenlik şefi Peiter Zatko’nun ifşaatları üzerine sörf yapıyor

Son zamanlarda, Pixy drone için geliştirme projelerini sonlandırdığını duyurdu. Snapchat CEO’su Evan Spiegel daha sonra kaynakların daha iyi tahsis edilmesini bir sebep olarak gösterdi. Hala küçülme konuşulmadı.

Bugün itibariyle onlarca çalışan işten çıkarılacak ve bu da şirketin birçok departmanını etkileyecektir. Sınır özellikle 2020 yazında piyasaya sürülen mini uygulamaları ve oyunları geliştirmekten sorumlu ekipten bahseder. Aynı şey, 2017 yılında satın alınan ve Snap Haritasının geliştirilmesine katkıda bulunurken bağımsız olarak faaliyet gösteren Zenly için de geçerli olacaktır. .

Snapchat’in reklam bölümü de yeniden yapılandırılacak. iki yönetici Netflix’e katılmak için şirketten ayrıldı. Amerika Kıtası Satış Başkan Yardımcısı Peter Naylor ve Snap’in baş iş yetkilisi Jeremi Gorman, Eylül ayında yeni şirketlerini devralacaklar.

İşe alım süreçlerini yavaşlatmanın veya durdurmanın reklamını yapan diğer teknoloji şirketlerinin aksine, Snapchat, troptimizminin bir sonucu olarak yağdan arındırılmalıdır. Son yıllarda covid dalgasında sörf yaparak satın almaları ve işe alımları çoğalttı. Hatta yılın başında ilk karını bile elde etti. Kısa ömürlü bir umut ışığı.

Çoğu zaman hayal kırıklığı yaratan performanslarıyla Snapchat hala yatırımcıları ikna etmekte zorlanıyor. Sene başında hisse fiyatı 46,59 dolardı. dün yavaşça 10.01 dolara düştü. Onu 2023’ten ayıran son aylar muhtemelen zorlu geçecek.genel-16