Victoria 3, Paradox Interactive’in yaklaşan büyük strateji oyunudur. Stüdyo, PC’deki farklı ayarlarda çeşitli strateji oyunlarıyla tanınır. Victoria 3, 1836-1936 yılları arasında geçiyor ve oyuncuların ideal toplumlarını düzinelerce dünya ülkesinden kurmalarına izin verecek. Bu, tartışmasız stüdyonun en çok beklenen oyunlarından biri ve sonunda daha fazla ayrıntıyı görmekten heyecan duyuyoruz. Steam sayfasının açılmasıyla birlikte Victoria 3 Sistem Gereksinimleri de açıklandı.

Victoria 3 Sistem Gereksinimleri

Oyunu bir bilgisayarda oynamak için aşağıdaki özelliklere ihtiyacınız var.

Victoria 3 Asgari Gereksinimler

  • İŞLETİM SİSTEMİ: Windows® 10 Home 64 Bit
  • İşlemci: Intel® Core™ i3-3250 veya AMD® FX 8370
  • Hafıza: 8 GB RAM
  • Grafikler: Nvidia® GeForce™ GTX 660 (2GB) veya AMD® R7 370 (2GB) veya Intel® HD Graphics 630 veya AMD Radeon™ Vega 8
  • İŞLETİM SİSTEMİ: Windows® 10 64 Bit veya Windows® 11
  • İşlemci: Intel® Core™ i5-6600K veya AMD® Ryzen 5 2600X
  • Hafıza: 16 GB RAM
  • Grafikler: Nvidia® GeForce™ GTX 1660 (6GB) veya AMD® RX 590 (8GB)

Bu gereksinimler tam olarak ayrıntılı değildir ve bazı önemli bilgilerden yoksundur. Ancak bunlar yine de bize performanstan ne bekleyeceğimiz konusunda iyi bir fikir veriyor. Oyunu daha yüksek ayarlarda oynamak istiyorsanız, bir GTX 1660 veya bir RX 590’a ihtiyacınız olacak. Bunlar bütçe dostu GPU’lar ve birçok PC kullanıcısı, özellikle 1080p’de iyi performans için hala bunları kullanıyor.

Steam'den Victoria 3 Ekran Görüntüsü
Victoria 3 Ekran Görüntüsü

Bunun dışında, PC ortamında nispeten yaygın olan bir Ryzen 5 2600X’e ve 1440p gibi daha yüksek çözünürlüklerde bile etkilemeye devam eden bir CPU’ya ihtiyacınız var. Grafiksel olarak konuşursak, ekran görüntülerinde hiçbir şey bunun süper zorlu bir başlık olacağını göstermiyor. Yine de, bu strateji oyunlarında genellikle kaç sistemin çalıştığı göz önüne alındığında, güçlü bir CPU önerilir.

Victoria 2, on yıldan uzun bir süre önce çıktı ve kullanıcı arayüzü ve görsellerdeki sıçrama bariz. Ekran görüntüleri, yakın zamanda piyasaya sürülen bir başka Paradox Interactive oyunu olan Crusader Kings 3’e çok benziyor.

Victoria 3 Steam’de

Şimdi yapabilirsin oyunu Steam’de ön sipariş verin aşağıdaki bağlantıda.

Buradayken Moonbreaker, High On Life ve Ravenbound dahil olmak üzere yakında çıkacak diğer oyunların sistem gereksinimlerine göz atın.

Victoria 3 Sistem Gereksinimleri hakkında ne düşünüyorsunuz? PC için çıkacak oyun için heyecanlı mısınız? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.oyun-5