YouTuber Jon Prosser’a göre iPhone SE 4 veya yeni nesil iPhone SE’nin iPhone XR ile aynı form faktörüne sahip olduğu iddia ediliyor. Telefonun ilk çıkışı için herhangi bir zaman çizelgesi paylaşmadı veya ahizeyle ilgili başka bilgileri araştırmadı. Apple, iPhone SE’yi (2022) bu yıl Mart ayında iPhone 8 benzeri bir tasarımla piyasaya sürdü, ancak ahizenin iç kısımları daha çok iPhone 13 serisine benziyor. Haber, 7 Eylül’de yapılması planlanan ‘Far Out’ etkinliğinden birkaç gün önce geldi.

Prosser’ın konuşmasından alıntı bir podcast9 ila 5mac raporlar yeni nesil iPhone SE’nin “sadece bir iPhone XR” olacağını söyledi. YouTuber’ın iddiaları, Apple’ın nihayet kalın çerçeveli ve Ana Sayfa düğmesi (en yeni nesil iPhone SE’de) ile ünlü tasarımından sonsuza kadar geçeceğini gösteriyor. Telefonun, daha az çerçeve, çentik ve Face ID ile modern bir tasarıma sahip olacağı iddia ediliyor. Bu, mevcut iPhone modelleriyle daha fazlasını tamamlayacak.

iPhone SE (2022), bu yıl Mart ayında iPhone 8 benzeri bir tasarımla piyasaya sürüldü, ancak kaputun altında Apple’ın A15 Bionic SoC’sine sahip ve iPhone 13 serisine de güç veriyor. 4.7 inç Retina HD ekrana, IP67 sertifikalı bir yapıya, arkada f/1.8 geniş açılı lensli tek bir 12 megapiksel kamera sensörüne ve biyometrik kimlik doğrulama için parmak izi sensörü içeren bir Dokunmatik Kimlik düğmesine sahip.

Karşılaştırıldığında, o sırada Hindistan’da en uygun fiyatlı iPhone olarak piyasaya sürülen iPhone XR, daha büyük bir 6.1 inç LCD Retina ekrana sahip. Gücünü iPhone SE (2022)’dekinden daha az güçlü olan Apple A12 Bionic çipten alıyor. Her iki telefon da f/1.8 diyafram açıklığına sahip benzer 12 megapiksel kamera sensörüne sahip ancak iPhone XR daha büyük bir pil alıyor.

Son olarak, fiyata geliyor. Wave7 araştırma firmasının raporuna göre, paylaşılan PCMag aracılığıyla, iPhone SE (2022) talebi, önceki iPhone SE’ye kıyasla daha zayıftı. Telefonun küçük form faktörüne bağlandı. İPhone SE’nin (2022) temel varyantı Rs fiyatıyla piyasaya sürüldü. Hindistan’da 43.900. Apple, iPhone SE (2022) ile aynı fiyata geniş ekranlı, güçlü SoC’lu ve büyük pilli iPhone XR benzeri bir telefon çıkarırsa, iPhone SE’nin 2022 modelinden daha fazla çekiş elde edebilir.
genel-8