LG, esnek bir OLED TV hazırlıyor ve oyun PC’nizin oturma odası kurulumunuza isteğe bağlı bir eğri ekleyebilir. “Dünyanın ilk bükülebilir, 42 inç OLED ekranı” olarak adlandırılan yeni panel, yakın zamanda duyurulan Corsair Xeneon Flex ile aynı esnek teknolojiye sahip ve pahalı oyun monitörlerini utandıracak özelliklere sahip.

Bir LG basın açıklamasına göre, OLED Flex, kavisli, 900R ekrana dönüşebilen yüksek özellikli bir oyun TV’sidir. Elektronik devi, 42 inçlik ekranın “ekran özelleştirilebilirliğinde yepyeni bir çağın” başlamasına yardımcı olacağını, çünkü oyuncuların yirmi eğrilik seviyesinden birini seçmelerine izin vereceğini söylüyor.

Elbette OLED Flex, 4K 120 fps yetenekleri, HDMI 2.1 desteği ve OLED kontrast avantajlarıyla övündüğü için yalnızca esnek bir dikdörtgen değil. Piyasadaki en iyi oyun monitörü seçeneği gibi, G-Sync ve AMD Freesync desteğiyle birlikte gelir, bu da onu sıradan oturma odası TV’lerinden çok bir oyun bilgisayarı portalı haline getirir.

LG bunun dünyanın ilk bükülebilir 42 inç TV’si olduğunu söylese de, şirketin teknolojisinin yaklaşmakta olan Corsair Xeneon Flex oyun monitörünün benzer hileler yapmasına yardımcı olacağını tekrarlamakta fayda var. Bu özel panel 45 inç ve daha hızlı 240Hz yenileme hızında ölçüyor, bu da muhtemelen kıvrımlı TV muadilinden daha pahalıya mal olacağı anlamına geliyor.

LG, Flex OLED TV’sinin IFA 2022’de sergileneceğini söylüyor, bu nedenle Berlin’in büyük teknoloji şovuna gidiyorsanız, esnek yeteneklerine hayran kalacaksınız. Tıpkı Corsair Xeneon Flex gibi, MSRP hakkında henüz bir haber yok, ancak muhtemelen çok yönlü çerçevesine eklenmiş bir premium fiyat etiketi ile gelecek.oyun-2