Bugün Battlefield 2042 Sezon 2 yama notları günü ve FPS oyunu için en son güncelleme birçok değişiklik içeriyor. Yeni Stranded haritası, yeni destek uzmanı Charlie Crawford ve yeni battle pass gibi tüm yeni 2. sezon içeriği var. Ancak bu yama aynı zamanda saldırı tüfekleri ve SMG’ler arasındaki dengede gerekli bazı değişiklikleri de yapıyor.

Taarruz tüfekleri ve SMG’lerin her ikisi de şimdiye kadar aynı kafadan vuruş hasar çarpanına sahipti ve temel hasarın iki katı olarak ayarlandı. 2. sezon güncellemesiyle bu değişiyor: AR’lerin kafadan vuruş çarpanı 2,15’e yükseltildi, SMG’nin kafadan vuruş çarpanı ise 1,25’e düşürüldü.

EA/DICE diyor değişiklikler, silah türlerinin savaşta oynaması gereken rolleri yansıtıyor. Oyuncular, bir saldırı tüfeğiyle isabetli olmak için zaman ayırdıkları için ödüllendirilmiş hissetmelidir, ancak yakın mesafelerde yüksek hasar çıkışı için tasarlanmış SMG’lerin amaçlanan amacı bu değildir.

Değişiklikler, K30 kullanıcılarının uzun menzilli öldürmeler yapmasını zorlaştıracak ve AR kullanan oyuncular artık onları biraz daha kolay seçebilecek.

Sezon 2 güncellemesi ayrıca Breakthrough ve Rush modlarında da değişiklikler yapıyor. Şimdi, herhangi bir modda bir turu bitirdiğinizde, takımlar taraf değiştirecek – böylece bir sonrakine geçmeden önce haritada hem saldırı hem de savunma oynama şansınız olacak.

En iyi Battlefield 2042 silahlarına yönelik rehberimiz, bir sonraki turunuz için hazırlanmanıza yardımcı olacak.oyun-2