Bu yılın başlarında Steam Next Fest sırasında bağımsız Terraria-tower-tower savunma oyunu Dome Keeper’ın demosunu denediyseniz, iyi haberlerimiz var: çıkış tarihi açıklandı. Dome Keeper 27 Eylül’de başlayacak, bu da bir aydan kısa bir süre içinde uzaylı yüzeyini tekrar kazabileceğiniz anlamına geliyor.

Dome Keeper, Terraria’nın madencilik ve yeraltı keşiflerini bazı hafif kule savunması ve haydut benzeri unsurlarla harmanlıyor. Düşmanca bir yabancı dünyanın yüzeyinde, sizi ve yaşam alanınızı canlı tutan ve gelişen koruyucu bir kubbeniz var. Dışarı çıkamazsınız, bu yüzden ihtiyacınız olandan fazlasını bulmanın tek yolu kazmaktır.

Yine de, kubbenize hızlı bir şekilde dönebildiğinizden emin olmak isteyeceksiniz, çünkü gezegenlerinde ortaya çıkan ve yeraltı tünel sistemlerini kazarak insanlara görünüşte itiraz eden ürkütücü uzaylı yaratıklar tarafından periyodik olarak saldırıya uğrayacaktır. Yüzeyin altında bulduğunuz kaynakları kullanarak, uzaylıları uzak tutmak için yeni teknolojiler ve üs savunmaları araştırabileceksiniz.

Döngü, 2B oyun alanında büyüyen bir üssü korumak zorunda olduğunuz Kingdom: New Lands’e çok benziyor – her zaman daha fazlasını keşfetmek ve savunmanızı evde tutmak arasındaki zamanınızı dengeleme meselesi.

Dome Keeper – yapabileceğiniz Steam’de istek listesi şu anda – karışıma kendi unsurlarını ekliyor gibi görünüyor ve Eylül ayında geldiğinde hepimiz onu kazabileceğiz.oyun-2