Sony'nin pazarlara daha hafif PS5 modelleri getirdiği bildiriliyor

Sony hafif bir PlayStation5 modeli ve hem disk hem de dijital versiyonlarını piyasaya sürdüğü bildirildi. PS5 fiyatlar yükseldiği için artık çok daha hafifler.

oyun web sitesi Press Start, Avustralya’daki ağırlık farkını fark etti.

“Bu model ile 2021 modeli arasındaki her iki ürün kılavuzundan da öğrenebildiğimiz tek fark, 2021 modeline benzer bir artışla azalan ağırlıktır. Bu, açıkça farklı parçalar/iç parçalar ile sonuçlanır” dedi.

Yeni disk modeli şimdi 3,9 kg ağırlığında ve 2021 revizyonundan (4,2 kg) yüzde 7 daha az.

Dijital PS5 de benzer bir ağırlık kaybına sahip, 2022 revizyonu şimdi 3,9 kg olan orijinal ağırlığına göre yüzde 13 düşüşle 3,4 kg ağırlığa sahip.

Raporda, “Bu, yeni model Disc PS5’in artık Digital PS5’in lansman sırasında yaptığına ağırlık verdiği anlamına geliyor” dedi.

Bu haftanın başlarında Japon teknoloji devi, yüksek enflasyon oranları da dahil olmak üzere küresel ekonomik ortam nedeniyle belirli pazarlarda PS5’in fiyatını artırdığını söyledi.

Yeni önerilen perakende fiyatı (RRP), Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA), Asya-Pasifik (APAC), Latin Amerika (LATAM) ve Kanada’daki belirli pazarlarda geliyor.

Başkan Jim Ryan, “Küresel ekonomik ortam, dünya genelinde birçoğunuzun şüphesiz deneyimlemekte olduğu bir zorluktur. Yüksek küresel enflasyon oranlarının yanı sıra olumsuz döviz trendleri görüyoruz, tüketicileri etkiliyor ve birçok sektör üzerinde baskı yaratıyor.” ve CEO, Sony Interactive Entertainment, bir blog yazısında söyledi.

PS5, Digital Edition için 39.990 Rs ve Blu-ray sürümü için 49.990 Rs Hindistan’da piyasaya sürüldü.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9