Yeni düzenlemeler girişim kurucuları tarafından genellikle şüpheyle karşılandı, ancak Kenya’daki dijital borç verenler, sektöre düzen getireceğini söyleyerek yeni Dijital Kredi Sağlayıcıları yasası konusunda büyük ölçüde iyimser görünüyor.

Kenya Dijital Borç Verenler Derneği başkanı, Kevin Mutisoyatırımcıların güvenini artırdığını ve sektördeki büyümeyi destekleyeceğini söyleyerek yaklaşmakta olan yeni düzenleyici ortam hakkında iyimser geldi.

“Düzenlemeler yatırımcıları pazarımıza girmeye teşvik etti ve yeni düzenleme alanı nedeniyle gelen beş yeni büyük oyuncunun zaten farkındayım. Mutiso, TechCrunch’a verdiği demeçte, düzenlenmeyi ve adil bir oyun alanına sahip olmayı dört gözle bekliyoruz.

Mutiso, piyasanın hakimi Tala ve Zenka da dahil olmak üzere derneğin 16 üyesinin tam uyumlu olmak için gerekli lisansları beklediğini de sözlerine ekledi.

18 Eylül’de yürürlüğe girecek olan düzenlemeler, Kenya’nın apeks bankası olan Kenya Merkez Bankası’na, son birkaç yılda yerel pazarı sular altında bırakan dijital mobil borç verenleri denetlemek için gerekli yetkiyi veriyor.

genel-24