Google, Google Dokümanlar’a emoji tepkileri ekledikten birkaç ay sonra, şirket bunları gerçek belgenize eklemeyi de kolaylaştırıyor. Bugün, duyurdu Yazarken kolayca bir emoji eklemenizi sağlayan yeni bir kısayol, böylece artık bilgisayarınızın seçicisini açmanız veya simgeleri başka yerlerden kopyalayıp yapıştırmanız gerekmez.

Yeni sistem size, Google’ın şurada listelediği emojilere ulaşmanın birkaç yolunu sunuyor. bu yardım belgesi. En basiti “@” yazmaktır.[emoji name]” ve “@emoji” yazdığınızda, telefonunuzdaki gibi aranabilir bir emoji seçici açılır.

Oldukça basit bir sistem.
Gif: Google

Ayrıca “@:[emoji name]” en hızlı ve en güvenilir yöntem olarak buldum. Emoji adını @ sembolünden hemen sonra yazmak, genellikle diğer işlevleri getirir veya bir iş arkadaşımdan bahsetmemi ister, bu nedenle iki nokta üst üste yazmak daha hızlıdır (özellikle Slack nedeniyle tüm uygun emoji adlarına aşina olduğum için) ve Roket).

Google, bu özelliğin bugün bazı kullanıcılar için görünmeye başlayacağını ve Eylül ayının sonuna kadar herkese sunulacağını söylüyor. Ve merak ediyorsanız, evet – en son emojiyi destekliyor gibi görünüyor (belli ki şu anda hala çalışmakta olanlar değil).genel-2