Geçen hafta sonu My Hero Academia: Ultra Rumble’ın kapalı betası ile oynama şansım oldu. Bu oyun, My Hero Academia: Ultra Rumble oyuncu kadrosunun karakterlerini ve yeteneklerini kullanan tam kapsamlı bir battle royale oyunudur. Oynanabilecek mevcut karakterler şunlardı:

 • İzuku Midoriya (Oynadı)
 • Katsuki Bakugo (Oynadı)
 • Ochaco Uraraka (oyuncu olarak)
 • Shoto Todoroki (olarak oynamadı)
 • Tsuyu Asui (Oynadı)
 • All Might (Oynandı)
 • Cementoss (olarak oynamadı)
 • Mt. Lady (Oynandı)
 • Tomura Shigaraki (olarak oynamadı)
 • Dabi (Oynadı)
 • Himiko Toga (Oynadı)
 • Bay Sıkıştırma (olarak oynamadı)

Bu, başlangıçta mevcut olacağını düşündüğümden daha fazla karakter ve gördüğünüz gibi hepsini oynamaya çalıştım. Pekala, şimdi benim beta hakkındaki düşüncelerime geldi.

My Hero Academia: Ultra Rumble Beta İzlenimleri

detroit şut

My Hero Academia: Ultra Rumble, oyunu her biri üç kişiden oluşan sekiz takıma böler. Oyunda genellikle farklı roller oynamak en iyisidir, ancak ekibinizdeki başka biriyle aynı karakteri oynayamazsınız. Bu talihsiz bir durumdu çünkü ne kadar eğlenceli olabileceğini görmek için takımımda üç All-Mights olarak oynamamızı istedim, ama hayır, ne yazık ki öyle olması gerekmiyordu.

Bir zamanlayıcı geri sayım yaparken haritada başladığınız konumu seçersiniz. Zamanlayıcı dolmadan müttefiklerinizin nereye düştüğünü görebilirsiniz, ancak zamanlayıcı sıfıra ulaştığında, herkesin seçimleri ekranda görüntülenerek etrafınızdaki düşmanlara hızlı bir göz atmanızı sağlar. Tüm bunların gerçekleştiği adaya inerek, diğer savaş oyunlarında yapacağınız gibi sandıkları ve eşyaları bulmak için çabalıyorsunuz. Alabileceğiniz öğeler iksirler, koruma iksirleri, seviye atlama kartları, sırt çantaları ve diğer oyuncu beceri kartlarıdır. İksirler sağlığınızı maksimum seviyeye çıkarır. Muhafız, koruma ölçünüzü karakteriniz için maksimum olabilecek seviyeye yükseltir. Hasar aldığınızda gardınız etkilenir. Gardınız tükendiğinde, karakterinizin sağlığı etkilenmeye başlayacaktır. Muhafız, saldırılardan sağlığa göre daha az hasar alır, bu yüzden muhafız ölçünüzü dolu tutmanız çok önemlidir.

Her kahraman ve kötünün üç farklı beceriye erişimi vardır; biri menzilli ve ikisi karaktere özgü. Ayrıca karaktere çok özel olan büyük bir özel yeteneğe de sahipler. Örneğin, All Might çok uzağa atlayabilir ve Mt. Lady çok büyüyebilir. Her karakter, benzersiz beceri setleriyle son derece farklı oynuyor. Ayrıca farklı rolleri, destekleri, hasar verenleri, hızlıları vs. var. Betanın sunduğu her karakteri oynamadım ama oynadıklarımı gerçekten çok sevdim. En çok Mt. Lady olarak oynamayı seviyordum çünkü çok büyüyüp dikkatimi dağıtmaktan zevk aldım, aynı zamanda büyük kavgalarda büyük AoE yakın mesafe hasarı verebiliyordum. Kötü olan şey, haritanın kendisinde birden fazla bölge olabileceği için insanları konumunuz konusunda da uyarır, ancak yeterince düzdür ve oldukça uzak bir mesafeyi görebilirsiniz.

Kahraman Akademim: Ultra RumbleKahraman Akademim: Ultra Rumble

Dürüst olmak gerekirse, mümkün olduğunda menzilli becerilerime öncelik verdim çünkü birçok oyuncunun sağlıkları düşükken kaçmayı varsayılan olarak yapacağı görülüyordu. Dövüşler bazen son derece kaotik hissettirirdi, özellikle de tam takıma karşı takım dövüşleri meydana geldiğinde. Sadece siz ve bir başkası olduğunuzda, yönetilebilir görünüyorlar, ancak bazen başka bir dövüşten sizi vuracak başıboş bir patlama yaşayacaksınız ya da başka bir oyuncu sizi şaşırtacak ve sizi ya da dövüştüğünüz kişiyi öldürmeye çalışacak. Yere düştüğünüzde, 20 saniye boyunca birinin sizi almasını veya vurulmamasını beklemeniz gerekiyor ve ardından karakteriniz yine de ayağa kalkacak. Düştüğünüzde birisi size saldıran adama rastgele saldırsa iyi olurdu, böylece harekete geri dönmek için 20 saniye boyunca savaş alanından uzaklaşabilirsiniz.

Sonunda ölürseniz, takım arkadaşlarınıza tezahürat yaparak hala ekstra puan kazanabilirsiniz ve onlar için tezahürat yaparken bir öldürme yaparlarsa, o öldürmeden de puan alırsınız. Gerçekten isterseniz, kameranızı karşı takımlardan birinde çok sayıda öldürme yapan birine çevirebilir ve daha fazla puan almaları için tezahürat edebilirsiniz. Genellikle, beta size bir ton oyun içi para birimi verdiği için puanları çok fazla umursamıyordum. Şu anda onlar için çok fazla çeşitlilik olmadığı için, birlikte oynadığım karakterler için istediğim her şeyi olmasa da çoğunu aldım. Yine de, oyun başladığında bu değişecek ve üstesinden gelebileceğimizden çok sayıda eklenti ve daha fazla kozmetik alıyoruz.

My Hero Academia: Ultra Rumble Deku EkranıMy Hero Academia: Ultra Rumble Deku Ekranı

Moda Kahramanlar

Bu oyunun daha kozmetik tarafına geçelim. Varsayılan bir kıyafetle ve madeni para adı verilen oyun içi para birimiyle çeşitli kıyafetler, sesler ve ifadeler satın almanıza olanak tanıyan bir oyun içi mağaza ile başlarsınız. Yeterli paranız varsa, gacha çekme satın alabilirsiniz. Beta sırasında, betanın devam ettiği her gün giriş yapmak için gacha’da birçok ücretsiz çağrı aldık.

Ayrıca oyunu oynamak ve hayatta kalmak için çekmeniz gereken biletlerin yanı sıra oyundaki öldürmeler için de biletleriniz var. Oyunda Deku’nun tüm kıyafetlerini, ses hatlarını ve duygularını ve muhtemelen hepsini birkaç karakter için aldığıma inanıyorum, bu da beni son derece mutlu etti. Bu kıyafetlerin bazıları gerçekten iyi görünüyor. Öğrenciler için UA kıyafetleri, All Might’ın çizgili takım elbisesi, kötü adamlar için dizide ortaya çıkan çeşitli kötü adam takımları ve hatta bazı eğlenceli gündelik kıyafet tasarımları gibi dizinin zımba tellerinden bazılarını aldınız.

Artı Ultra

Genel olarak, betanın oldukça iyi oynadığını hissettim. Beta olmak için çok fazla saçmalık değil. Hitbox’lar mantıklıydı ve Dabi ve Todaroki gibi çok güçlü AoE yeteneklerine sahip olan, yerleri ateşe veren ve etrafta dolaşırken sizi öldürebilecek denge sorunları olabilir. Her karakter için gerçekten benzersiz oyun tarzlarına sahip olmak büyük bir artı ve oyuna çok fazla çeşitlilik katıyor. Muhafızınız gittiğinde ne kadar yumuşak hissettirdiğini sevmedim, ancak 20 saniyelik bir süre hayatta kalmak ve sizi almak için müttefiklere ihtiyaç duymadan kalkmak için minnettarım.

Bu bir yana, My Hero Academia: Ultra Rumble, iyi bir battle royale oyununun özelliklerine sahiptir. Battle Royale formülüne giren anime oyunları için iyi bir başlangıç ​​ve bu tür oyunlara sahip diğer anime bağlantılarına ilham verebilir. Türü özellikle sevmiyorum, ama her iki şekilde de olmasını takdir ediyorum. Fortnite ve diğer oyunları hatırlatan bu tür oyunları deneyerek çeşitli ortamlara giren birçok insan buluyoruz. Diğer büyük battle royale oyunlarından hiçbiriyle rekabet edeceğini sanmıyorum ama buna gerek yok.

My Hero Academia: Ultra Rumble, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC için çıkacak. Ancak Bandai Namco bunun ne zaman olacağını henüz açıklamadı.oyun-4