The Umbrella Academy, Netflix’teki en popüler dizilerden biridir. Karanlık süper kahraman destanı, kara mizah ve bol aksiyonla doludur. 4. sezondan beklentimiz bu.

Netflix’te pek çok dizi ilk sezonu geçemez. Çünkü yalnızca hem kamuoyunun dikkatini çeken hem de buna karşılık gelen izlenme rakamlarına ulaşan yapımlar bir devam filmine güvenebilir. “The Umbrella Academy” 2019’dan beri çok başarılı bir şekilde yayınlanıyor. Süper kahraman dizisi Gerard Way ve Gabriel Bá’nın aynı adlı çizgi romanlarına dayanıyor ve şimdiden üç sezona sahip; 4. bir planlanıyor. Bu aynı zamanda dizinin büyük finali olmalı. Umbrella Academy Sezon 4 hakkında zaten bildiklerimiz.

Umbrella Academy 4. sezon ne zaman yayınlanacak?

Planlanan 4. sezonun da son olması planlanıyor. Bu, yayın hizmeti Netflix tarafından Ağustos 2022’de bir gönderi şeklinde duyuruldu. İptal, birçokları için sürpriz oldu, çünkü dizi, kendi türünde birkaç diziden biri olarak kendini kanıtlamış ve oldukça büyük bir hayran kitlesi oluşturmuştu. İptalin en olası nedeni, 3. sezonun umulduğu kadar yeni izleyici çekmemesidir. Netflix yıllardır bu konuda sert bir yol izliyor. Sonuçta bir sezon daha geleceği kesin.

Instagram’dan içerik bulacağınız yer burasıdır.

Sosyal ağlarla etkileşimde bulunmak veya içerik görüntülemek için izninize ihtiyacımız var.

“The Umbrella Academy”nin 4. Sezonunu tam olarak ne zaman bekleyebileceğimiz henüz bilinmiyor. Pandemi nedeniyle 2. ve 3. sezonlar arasında iki yıl vardı, ancak 1. ve 2. sezonlar arasında sadece bir yıl vardı. Bu aynı zamanda Netflix’in olağan prodüksiyon ritmine de tekabül ediyor. Bu nedenle, genel olarak, birçok kişi yaz sonu ve 2023 sonbaharının başlarında bir sürüm bekliyor.

Ayrıca ilginç: Amazon “Yüzüklerin Efendisi” serisi – “Güç Yüzükleri” hakkında tüm bilgiler

Böyle devam edebilir

Netflix şu ana kadar The Umbrella Academy Sezon 4’ün konusuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak 3. sezondaki olaylar ve tabii ki altta yatan çizgi romanlar, Hargreeves kardeşlerin nasıl devam edeceğine dair şimdiden bazı ipuçları veriyor. Dikkat edin, dizide şu ana kadar olan olaylarla ilgili bazı spoiler burada..

The Umbrella Academy Sezon 3 birçok soruyu gündeme getiriyor

3. Sezonda, süper güçlü Hargreeve kardeşler bir kez daha paralel bir zaman çizgisine çekilirler. Orada “Serçeler” olarak adlandırılan meslektaşlarıyla tanıştılar. Ve sanki bu yeterli bir meydan okuma değilmiş gibi, olağanüstü derecede yıkıcı bir yıldırım topunu da durdurmak zorunda kaldılar. Ancak amaç her zaman, tabiri caizse, evreni sıfırlamak ve böylece zaman yolculuğunun neden olduğu, diğer şeylerin yanı sıra kendi kendine neden olan kaosu geri almaktı. Görünüşe göre bu, 3. sezon finalinde işe yaradı, ancak hemen tekrar meydan okundu.

“Şemsiye Akademisi” şimdi tam olarak bu soruları cevaplamak zorunda. Boyutlararası makineyi durdurmak tam olarak ne yaptı? Hargreeve’ler şu anda hangi zaman ve gerçeklik düzlemindeler? Kesin olan şu ki, Umbrella Academy’nin kurucusu uğursuz Reginald Hargreeves de bu dünyada yine önemli bir rol oynuyor. Sezonun sonunda, kardeşler hiçbir güçleri yokmuş gibi görünen bu yeni dünyayı keşfetmek için ayrılırlar. Allison ayrıca kızı ve 1950’lerin kocası Raymond ile yeniden bir araya gelen kişisel ütopyasında görünüyor.

Netflix böylece “The Umbrella Academy”nin 4. sezonu için önceki sezonlarla neredeyse aynı bir başlangıç ​​durumu yaratıyor. Ayrıca önemli bir husus da kardeşlerin güçlerini nasıl geri aldıkları olmalıdır.

Kredi sonrası gizemli sahne

Ancak belki de en önemli soru, Ben’i bir trende otururken okurken gördüğümüz jenerik sonrası sahneden geliyor. Bir yandan, yay serinin başlangıcına ve Hargreeves’in doğuşuna kadar uzanıyor. Hatırlıyoruz: Kardeşler, anneleri çok çabuk hamile kaldığında ve çocuklar doğrudan doğduğunda, gizemli koşullar altında aynı anda doğdu. Ben’in durumunda, tüm bunlar bir tren yolculuğu sırasında oldu.

Şimdi ortaya çıkan soru şudur: Burada hangi Ben’i görüyoruz? Ve bu yeni dünyada muhtemelen daha fazla Hargreeve muadili var mı? Şovmen Steve Blackman Her halükarda, “4. Sezonda hayranlarını son birkaç dakikaya kadar koltuklarında tutacak harika bir hikaye” vaat ediyor.

Ayrıca ilginç: “Bridgerton” Sezon 3 hakkında tüm bilgiler

uğursuz bir Klaus

ile bir röportajda sarma Klaus oyuncusu Sheehan, karakteri için başka bir karanlık aşamaya işaret etti. Klaus zaten zihinsel istikrarıyla tanınmıyor. Yeni arkadaş olduğu güçlerini kaybetmesi ve Ben’in yokluğu, istikrarsızlar için iyiye işaret olmayabilir.

Sheehan, “Dördüncü sezonun başlangıcında (…) o yıkıcı, kendine acıma yoluna geri döneceğinden emin olabilirsiniz,” diyor. Bu, 1. sezona çizilen yayı ve dolayısıyla 4. sezonun son karakterini tekrar vurgulayacaktır.

The Umbrella Academy 4. Sezonun kadrosuyla tanışın

Oyuncu kadrosu hakkında da kesin bir şey bilinmiyor. Ancak, ana kadronun tamamının önceki sezonlarda olduğu gibi geri dönmesi çok muhtemel – sezon finalinin sonucu sayesinde karakterleri gerçekten ölmüş olanlar bile.

Tabii ki, bu öncelikle Hargreeves Akademisi’ni etkiler:

 • Tom Hopper Luther Hargreeves, 1 numara ve grubun lideri olarak
 • David Castaneda Diego Hargreeves olarak, 2 numara
 • Emmy Raver-Lampman Allison Hargreeves olarak, 3 Numara
 • Robert Sheehan Klaus Hargreeves olarak, 4 Numara
 • Aidan Gallagher Beş, sayı 5 olarak
 • Justin H Min Ben Hargreeves olarak, 6 Numara
 • Eliot Sayfası Viktor Hargreeves olarak, 7 numara

Ancak bunun dışında bile, önemli çıkışlara güvenemezsiniz:

 • Colm Feore Hargreeve kardeşlerin gizemli üvey babası Reginald Hargreeves olarak
 • Adam Godley Phinneus Pogo, şempanze ve Hargreeves’in bekçisi olarak
 • Ayin Aryası Lila Pitts olarak, başkalarının güçlerini taklit etme konusunda yetenekli, Diego’nun arkadaşı
 • Genesis Rodriguez ayrıca Sloane Hargreeves (kızlık soyadı Sparrow), Luther’in karısı ve Serçeler’in bir üyesi olarak yetkilere sahipti.

Hargreeveler ve güçleri

Luther Hargreeves (1 numara): Luther’in büyük bir fiziksel gücü ve dayanıklılığı var, bu yüzden Reginald onu “1 Numara” olarak derecelendirdi. Ciddi bir yaralanmadan sonra, ona bir maymunun fizyolojisini veren ama aynı zamanda güçlerini artıran bir serum tarafından kurtarılır.

Diego Hargreeves (2 numara): Biraz çabuk sinirlenen Diego, hedefini her zaman fırlatılan nesnelerle vurma yeteneğine sahiptir, bu yüzden bıçaklara karşı özel bir yakınlık geliştirir. O ve Luther, 1 ve 2 numaralı rekabetleri nedeniyle gergin bir ilişkiye sahiptir.

Allison Hargreeves (3 numara): Allison insanları sesiyle manipüle edebilir. Tek yapması gereken “Dedikodu duydum…” formülünü söylemek. Claire adında bir kızı vardır, ancak ilişkileri her zaman Allison’ın hediyesi tarafından gölgede bırakılır.

Klaus Hargreeves (4 numara): Eksantrik Klaus’un ölülerle konuşma ve onları gerçekleştirme yeteneği vardır. Bu yeteneğin etkilerini uyuşturucu ve alkolle uyuşturmayı seviyor. 3. Sezonda Reginald sayesinde, diğer şeylerin yanı sıra onu neredeyse ölümsüz yapan güçleri hakkında daha fazla şey öğrenir.

Beş (5 numara): 5 numaranın adı yok veya muhtemelen onu reddediyor ve kullanmıyor. Uzayda ve zamanda ışınlanabiliyor, bu da onu Akademi’nin ve daha sonra ara sıra suikastçı olarak çalıştığı Komisyonun güçlü bir üyesi yapıyor. Zaman yolculuğu, kardeşlerinin hepsi büyüdüğünde onu genç vücuduna geri döndürür.

Ben Hargreeves (6 numara): Ben, başka bir boyuttan dokunaçlar çağırabilir, bu da daha sonra vücudundan çıkıp çok fazla hasar verebilir. Yıllar önce gizemli koşullar altında öldü ve bundan böyle Klaus tarafından sadece yeteneği nedeniyle görülebilecek.

Vanya/Viktor Hargreeves (7 numara): Serinin başında, Vanya’nın/Viktor’un güçleri hala bilinmiyor, çünkü Reginald tehlikeli oldukları için onları bastırıyor. Basitçe söylemek gerekirse, Hargreeve kardeşlerin 7 sayısı sesi enerjiye dönüştürebilir. Bu güçlü yetenek, diğer şeylerin yanı sıra enerji dalgalarında, telekinezide ve uçma yeteneğinde kendini gösterir.

Kaynaklar

 • sarma (“‘The Umbrella Academy’: Robert Sheehan Breaks Down What’s Down for Klaus For That Shocking Season 3 Ending”, 2022-08-27’ye erişildi)
 • Hollywood Muhabirleri (“Umbrella Academy”, Netflix’te Sezon 4 ile Sona Eriyor”, 27.08.2022 tarihinde erişildigenel-25