Ekibinizin aynı anda fikirlerini paylaşırken etkileşim kurmasını sağlamanın bir yolu da anket yapmaktır. Slack’te geri bildirim almak için anket oluşturmanın birkaç yolu vardır.

Fikir arıyor, fikir arıyor veya genel bir fikir birliği elde etmek istiyorsanız, uygulamayı zaten ekip iletişimi için kullanıyorsanız Slack anketi idealdir. Herhangi bir ekstra araç olmadan basit bir anket oluşturabilir veya özellikle anketler için yapılmış bir Slack uygulamasını tercih edebilirsiniz. Hadi bir göz atalım, böylece sizin için en iyi seçeneği seçebilirsiniz.

Temel bir Slack anketi oluşturun

Şu anda anketler için yerleşik bir Slack özelliği bulunmamakla birlikte, Slack’te temel bir özellik oluşturmak yalnızca birkaç dakika sürebilir. Cevap seçenekleri ile emoji kullanabilirsiniz. Ardından yanıtlayanlarınız, yanıtlarına karşılık gelen emoji ile mesajınıza yanıt verir.

Aşama 1: Anketi göndermek istediğiniz kanal veya konuşmadaki mesaj alanına gidin.

Adım 2: Sorunuzu yazın. Örneğimiz için, “En üretken hissettiğiniz zaman?”

Ardından, basılı tutarak bir sonraki satıra inin. vardiya bastıkça Girmek veya dönüş.

Aşama 3: Oylama aracı olarak bir emoji ile ilk cevap seçeneğini girin. Örneğin, “:sunrise: Morning için oy vermek için” yazabilirsiniz.

Gevşek mesaj alanındaki ilk anket yanıt seçeneği.

4. Adım: Bir sonraki satıra inin ve oylama aracı olarak emojisi ile ikinci cevap seçeneğini girin. Anketiniz için istediğiniz her cevap seçeneği için aynısını yapın.

Adım 5: Bitirdiğinizde, anketiniz aşağıdaki ekran görüntüsü gibi görünebilir. basın göndermek Anketinizi göndermek için düğmesine basın.

Slack mesajı alanında temel anket kurulumu.

6. Adım: Her yanıtlayan oy için emojiyle tepki verdiğinden, anketiniz için her yanıt seçeneğinin aldığı oy sayısını görürsünüz.

Slack'te emojilerle anket yanıtları.

Basit Anket Slack uygulamasını kullanın

Simple Poll, anket oluşturma sürecini kolaylaştıran anketler ve anketler için tasarlanmış bir Slack uygulamasıdır. Bir şablon kullanabilir veya sıfırdan bir anket oluşturabilirsiniz. Bu nasıl yapılır için kullanışlı bir şablon kullanacağız.

Aşama 1: Bir şablon kullanmak için Basit Anket içinde uygulamalar Slack’in solundaki bölüm.

Adım 2: seçmek anketler ve Şablon anketleri sağ üstteki iki açılır listede.

Aşama 3: Kullanmak istediğiniz bir şablon gördüğünüzde, Bu anketi oluştur.

Slack'te basit Anket şablonları.

4. Adım: Ardından, şablon soru ve yanıt seçeneklerini düzenleyebilir, yanıtları anonim hale getirebilir, başkalarından gelen seçeneklere izin verebilir, kişi başına oy sayısını sınırlayabilir veya anketi daha sonrası için planlayabilirsiniz. Anketi yayınlamak için kanalı da seçebilirsiniz.

Şablonu özelleştirmeyi bitirdikten sonra, Ön izleme tam olarak bunu görmek için.

Basit Anket şablonu özelleştirme seçenekleri.

Adım 5: Anketten memnunsanız, seçin Anket oluştur. Aksi takdirde, geri düzenleme penceresine dönmek ve ek değişiklikler yapmak için düğmesine basın.

Slack'te Basit Anket önizlemesi.

6. Adım: Ekip üyeleri, sağdaki düğmeyi seçerek bir yanıt için oy kullanabilir. Anket sonuçlarını herkes girer girmez görebilir. Seçilen cevapların yanında onay işaretleri ve her birinin yanında oy sayısı göreceksiniz.

Slack'te Simple Poll ile canlı anket.

7. Adım: Ankette değişiklik yapmak, kapatmak, silmek veya yeni bir anket oluşturmak istiyorsanız, üç nokta anketin sağ üst köşesinde ve bir işlem seçin.

Ayrıca seçebilirsiniz Anketi yönet anket için geçerli ayarları düzenlemek, tekrarlamak veya sonuçları bir CSV dosyası olarak almak için.

Basit Anket Slack anketi için eylemler.

Adım 8: kullanabilirsiniz Basit Anket ayda 100 yanıta kadar ücretsiz veya daha fazla özellik ve yanıt için fiyatlandırma planlarını inceleyin.

Benzer anket uygulamalarıyla ilgileniyorsanız, bakabilirsiniz Polly, Anket Uygulamasıveya Her Yerde Anket Slack için.

Slack’te bir anket oluşturmak çok zaman almaz. Talimatlarımızla, ekibiniz için dakikalar içinde bir anket oluşturabilirsiniz.

Daha fazlası için bu faydalı Slack ipuçlarına ve püf noktalarına göz atın.


genel-19