PC Games Hardware kaynağından meslektaşlarımız Intel Arc A380 ekran kartını test etmeye karar verdiler, ancak performans açısından değil, uyumluluk açısından. Ayrıca 1999-2022 yılları arasında piyasaya sürülen 50 kadar oyun da alındı. Yani, incelemenin büyük ölçekli, çeşitli ve bilgilendirici olduğu ortaya çıktı.Sonuç olarak, 50 oyundan 36’sı sorunsuz çalıştı.Beş projede Vulkan API’nin çalışmaması veya menüde sorun olması gibi bazı nüanslar vardı, ancak genel olarak sorunsuz çalıştılar.

Üç oyunda daha küçük sorunlar vardı: oyunun başında donmalar, yazı tipleriyle ilgili sorunlar ve 720p’den daha yüksek çözünürlüklerde çalışamama. Beş projede zaten doku veya yapı düzeyinde sorunlar vardı ve bir oyun (Max Payne 2) hiç başlamadı.

Intel ve zaten o kadar da kötü değil.  Arc A380 grafik kartının çok sayıda oyunda yeni bir testi, uyumluluk sorunlarının ne kadar ciddi olduğunu gösterdi.

Ne yazık ki kaynak, Intel’in birçok sorunu çözdüğü en son sürücü çıkana kadar aynı araştırmayı yapmadı, bu yüzden ne kadar iyi olduğunu anlamak henüz mümkün değil. Ancak genel olarak, birçok medya kuruluşunun ciddi sorunları olan çok sayıda oyundan bahsettiği satışların başlangıcında olduğu gibi durum felaket görünmüyor.genel-22