Samsung’un resmi forumunda bir topluluk gönderisine göre, Samsung Galaxy S22 serisinin Hindistan’da Android 13 tabanlı One UI 5.0 Beta sürümünü almaya başladığı bildirildi. Beta güncellemesi, alt kıtada S908EXXU2ZVHK yapı sürümüyle birlikte gelir. Ayrıca, paylaşılan ekran görüntülerine göre Ağustos 2022 Android güvenlik yamasını Galaxy S22 serisine getiriyor. Hindistan’daki One UI 5.0 beta güncellemesinin boyutunun 3GB’ın biraz altında olduğu söyleniyor. Galaxy S22 serisi, vanilya Galaxy S22, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra’yı içerir.

Bir topluluğa göre İleti Güney Koreli teknoloji devi, Samsung’un resmi forumunda bir kullanıcı tarafından, Android 13 tabanlı One UI 5.0 beta güncellemesini Hindistan’daki Galaxy S22, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra modelleri için kullanıma sunmaya başladı. Yeni beta güncellemesinin ülkede S908EXXU2ZVHK yapı sürümüne sahip olduğu görülüyor.

Gönderide, kullanıcı yeni One UI 5.0 beta güncellemesinin birkaç ekran görüntüsünü de paylaştı. Ekran görüntülerine göre güncelleme, Ağustos 2022 Android güvenlik yamasını Samsung Galaxy S22 serisine getiriyor. Boyutu 3GB’ın biraz altında. Gönderi ayrıca, yeni güncellemenin kullanıcıların duvar kağıdına göre 16’ya kadar renk teması arasından seçim yapmasına izin vereceğini öne sürüyor. Samsung ayrıca, ekran görüntülerine göre, devam etmeden önce akıllı telefonlarını güncellemeleri için kullanıcıları uyardı. Kullanıcı arayüzü hala beta sürümünde olduğundan, bazı bölgelerde bazı özellikler işlevsel olmayabilir.

Ek olarak, tipster SuperRoader (@RoderSuper) paylaştı aracılığıyla Twitter, Android 13 tabanlı One UI 5.0 kararlı sürümünün 17 Ekim veya 19 Ekim’de Samsung Galaxy S22 serisi akıllı telefonlara dağıtılacağını duyurdu. One UI 5.0’ın sürümü, Ekim ayında tüm uygun Galaxy telefonlarına sunulacak.

Bu ayın başlarında Samsung, Almanya’da Android 13 tabanlı One UI 5.0 beta sürümünü kullanıma sunmaya başlamıştı. Güncelleme, ilk 500 Galaxy S22 serisi kullanıcısına sınırlı bir süre için dağıtılıyordu. Almanya’da, güncellemenin S90xBXXU2ZHV4 yapı sürümüyle kullanıma sunulduğu bildirildi. Samsung, One UI 5.0’ın kararlı sürümü için henüz kesin bir yayın zaman çizelgesi açıklamadı. Şirket ayrıca, One UI’nin en son sürümüyle uyumlu olacak akıllı telefonların listesini henüz açıklamadı.

Hatırlamak gerekirse, Samsung Galaxy S22 serisi bu yıl Şubat ayında piyasaya sürüldü. Yukarıda bahsedildiği gibi, seride Galaxy S22, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra bulunuyor. Vanilya Galaxy S22, full HD+ çözünürlüğe ve 120Hz uyarlanabilir yenileme hızına sahip 6.1 inç AMOLED ekrana sahip. 8 GB RAM ile birleştirilmiş bir okta çekirdekli 4nm SoC tarafından desteklenmektedir.


genel-8