Bazı Rus sinemaları, resmi olmayan stüdyolardan seslendirmeli filmler göstermeye başladı. Kaynağa göre, bu en azından “Jurassic World: Domination” ve korsan dublajda biyografik “Elvis”.Medya sinemalarla temasa geçti ve Jaskier stüdyosu tarafından çevrilmiş filmleri oynattıklarını doğruladılar. Aynı zamanda seslendirme stüdyosu, sinemaların kendileriyle iletişim kurmak istemediğini ve mesajlara cevap vermediğini söyledi.

Sinemalar arasında Moskova yakınlarındaki Selyatino’dan “Sinek Kuşu” da var ve burada Jaskier tarafından seslendirilen “Elvis” gösteriliyor. Temmuz ayında, Ivanovo’dan Lodz sineması, aynı stüdyodan Jurassic World: Domination’ın reklamını yaptı. Yekaterinburg’da ve muhtemelen Vladikavkaz’da da benzer bir şey var.

Korsanların spiralleri var: Rusya'daki sinemalar resmi olmayan seslendirme ile filmler göstermeye başladı

Stüdyo, “sinema ile ilgili sektörlerin bugün bazı zorluklar yaşadığını” anlayışla karşılıyor, ancak “herkes yemek yemek istiyor” diye tiyatroların ses oyunculuğuna sponsor olabileceğine inanıyor. Ancak, filmler netten yeni indirilmiş gibi görünüyor.

Dublajımızı yapan sinemalar iletişime geçmiyor, mektuplara cevap vermiyor ve genelde onlar değilmiş gibi davranıyor… Dublajın beğenilmesine çok sevindik ama haberimiz olmadan yayınlanması bizi üzdü. . Bu arada, “Jurassic World: Hakimiyet”, sponsor ve dış yardım olmadan adlandırıldı.”, – dedi Jaskier.

Daha önce Rus filmlerinin bile IMAX’te yasaklandığı bildirilmişti.genel-22