Pekala, yarım yıldan fazla sürdü, ancak bugün itibariyle Bandai Namco ve Fromsoftware, Dark Souls III PC sunucularının tekrar çevrimiçi olduğunu duyurdu. Sayanlar için, o vahim günün üzerinden 214 gün geçti,

Kahretsin, bu dünyanın her yerindeki Dark Souls hayranları için iyi bir haber. Nedenine gelince, Dark Souls oyunlarından **ahem** daha iyi. Tamam, bu tartışılabilir, ancak tüm dengelemeleri sayesinde en iyi PVP’ye sahip. Bu, hepimizin hemfikir olabileceği bir şey. Görünüşe göre bir kez daha Dark Souls III Fight Clubs’ta yer alacağım.

Kalan Dark Souls PC oyunlarına gelince, bunlar hala üzerinde çalışılıyor ve bu oyunların ne zaman çevrimiçi oynanabileceğine dair bir söz yok.

23 Ocak 2022’de Dark Souls PC sunucularının tümü karardı. Bir RCE (Uzaktan Kod Yürütme) açığı sayesinde Bandai Namco ve Fromsoftware, Dark Souls 1, 2 ve 3 PC sunucularını çevrimdışına aldı; o zamandan beri aşağıdalar.

Bandai Namco, başlangıçta RCE istismarının başkalarını etkilemesini düzeltmeye çalışacağını belirtti. Daha sonra Şubat ayında Elden Ring piyasaya çıkana kadar çevrimdışı kalacaklarını söylediler. Sunucu çevrimdışı olduktan iki ay sonra ve Elden Ring piyasaya sürüldükten bir ay sonra, Darks Souls PC sunucuları hala çalışmıyor. Bandai Namco şimdiye kadar sessiz kaldı ve Dark Souls Twitter hesabı 9 Şubat 2022’den beri güncellenmedi.

Umarım Dark Souls 1/Remastrered ve Dark Souls II/Sins of the First Scholar’ın tekrar çevrimiçi olması uzun sürmez.

oyun-4