Zoom, talep azaldıkça yıllık karı, gelir projeksiyonlarını yumuşatıyor

yakınlaştır Video Communications Inc., video konferans platformuna olan talebin pandemi zirvelerinden soğumasıyla yıllık kar ve gelir tahminlerini düşürdü ve hisselerini uzun süreli ticarette yüzde 7’nin üzerinde düşüşe yol açtı.

Analistler, aşağıdaki gibi rakip platformlar olarak şirketin beklentileri hakkında endişelerini dile getirdiler. MicrosoftEkipleri, Cisco’nun WebEx’i ve Google’ın Meet’i video konferans pazar payı için mücadele ediyor.

Zoom, pandemik büyüme seviyelerini sürdürmek için 100.000 dolardan fazla gelire katkıda bulunan büyük müşterileri işe almak için yokuş yukarı bir göreve sahiptir.

Şirket, daha önceki 4,53 milyar ila 4,55 milyar dolarlık görünümüne kıyasla, 4,39 milyar ila 4,40 milyar dolar arasında bir gelir öngörüyor.

San Francisco merkezli Zoom, daha önceki 3,70 ila 3,77 dolar tahminine kıyasla, şimdi hisse başına yıllık 3,66 ila 3,69 dolar arasında düzeltilmiş kar bekliyor.

Eski Cisco yöneticisi tarafından kuruldu Eric YuanZoom, ikinci çeyrekte yüzde 8 artışla 1,1 milyar dolar ile rekor düzeydeki en yavaş gelir büyümesini bildirdi ve halka açıldığından beri tahminleri aşan bir çizgi yakaladı.

finans şef Kelly Steckelberg gelirin güçlenen dolardan, çevrimiçi iş performansından ve çeyreğin kapanış yarısına doğru düşen satışlardan zarar gördüğünü söyledi.

Şirketin 1,05 $’lık düzeltilmiş hisse başına kazancı, talebi sürdürmek için ürünlere yatırım yaptığı için üç aylık işletme giderleri yüzde 51 artarak 704 milyon $’a yükselmesine rağmen, piyasa beklentilerini aştı.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9