İnsanların video oyunlarının abonelik temelli bir geleceği için heyecanlı olduklarını biliyorum. Ancak bu bir akış hizmeti gibi bir şeyse, büyük bir kitaplığa sahip olmanın asıl deneyimi seçeneklerinizi gözden geçirmek ve şöyle devam etmektir: Hmm, beş yıl önce bu şeyi duyduğumu hatırlıyorum.. Ve riskler düşük olduğu için denersiniz ve çoğu zaman neden görmek için para ödemeye zahmet etmediğinizi anlarsınız. Jumanji: Ormana Hoş Geldiniz sinemalarda.

Ancak bazen vasat bir ürün tatmin edici olabilir, özellikle de bazı arkadaşlarınızla girerseniz.

rastladım Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands başlığından, Tom Clancy’nin hayaletini aramak için vahşi doğada keşif yapmakla ilgili bir oyun olduğunu varsaydığım Xbox Game Pass’ta. Yanlış olduğum ortaya çıktı. Oldukça sıradan bir açık dünya üçüncü şahıs nişancı oyunu ve zamanının çoğunu hissediyor (2017). Sadece etrafta dolaşıyorsun ve sonra canın istediğinde, sıradan cinayetler işliyorsun.

Ayrıca, bu “vahşi alanlar” görünüşe göre… Bolivya ülkesi mi? Oyunu başlatırken, Bolivya’nın bu sunumuyla ilgili her şeyin hayali olduğu konusunda ağzı açık bir sorumluluk reddi beyanı alırsınız. Bu oyunu duyduğumu nasıl hatırladım: o kadar saldırgandı ki, gerçek Bolivya hükümeti Ubisoft’a yasal işlem tehdidi.

Ve kızmakta haksız da değiller! Oyunun politikasıyla ilgili her şey düpedüz dehşet verici. Mevcut rejimi devirmeye çalışan bir tür gizli ajan olarak oynuyorsunuz – ABD’nin sık sık yaptığı ve neredeyse her zaman felaketle sonuçlanır. Yazının bu konuda sıfır öz-farkındalığı vardır. Bir noktada, karakterim birini sorgularken, CIA adına orada olduğunu gururla haykırdı. (Daha doğru bir başlık Tom Clancy’nin Savaş Suçu Simülatörü 2017.) Ama belki de daha utanç verici olan şey, karakterin ne sıklıkla haykırdığıdır. “bok topları.” Bu açık dünya ortamında arabanızı yoldan her çevirdiğinizde olur. çok fazla sürüş fiziği olağanüstü derecede tüylü ve karikatürize olduğundan.

Aslında, gevşek araç fiziği eğlencelidir çünkü vahşi alanlar diğer insanlarla sağlamdan harikaya giden bir oyundur. İşbirliği eklemek, herhangi bir yemeği biber yağıyla bitirmek gibidir – en hayal gücünden yoksun pişmiş proteinleri oldukça lezzetli hale getirmenin en tembel yolu. Ve oyunun kredisine göre, çok oyunculu zahmetsizce çalışıyor. Oyuncular istedikleri gibi girip çıkabilirler; görev ilerlemesi kolayca paylaşılır; hatta arkadaşlarınıza hızlı seyahat edebilirsiniz. Özellikle 2017’de yayınlanan bir oyun için belki daha etkileyici olanı, haritada nerede olabileceğiniz konusunda bir sınırlama olmamasıdır. Dört oyuncu “Bolivya”nın geniş topraklarında özgürce dolaşabilir. Veya (bunu tavsiye ederim), herkes bir helikopter bulabilir, bir görev sahasında birleşebilir ve uçaklarından paraşütle atlayabilir ve bir kartel üssüne girebilir.

Oyunun temel özelliklerinden biri, diğer oyunculara kimin nişan alacağınızı bildiren SyncShot olarak adlandırılır. Varsayımsal olarak, kötü adamları bir arada alt edebilirsin. Bu oyunu arkadaşlarla birkaç saat oynayarak hedeflerimizi koordine etmeye çalıştık. Ama birileri her zaman erken gider ya da ıskalar, biz de gardiyanları uyarır ve karışık bir çatışmaya girerdik. Ve dürüst olmak gerekirse, her seferinde çok komikti. Yok canım, Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands “bok topları” olduğunda en iyisidir.

Bu inanılmaz derecede kendine ciddi bir oyun ve çok oyunculu ile gelen aptallık, niyetlerine karşı güzel bir denge oluşturuyor. Çok dar bir görev türü yelpazesi var. vahşi alanlar — bu adamı vur, bu noktayı savun, bu kamyonu çal. Ancak işbirliğinin kaosu, tekrarlanan her hedefi taze ve tuhaf hale getirir.

Ve belki de abonelik tabanlı oyun hizmeti için en iyi durum budur. Bunu bir grup etkinliği olarak düşündüğünüzde iyi bir değer. Oyuna herkesin eşit erişimi var ve beş yaşında sorunlu bir nişancıyla bile iyi vakit geçirebilirsiniz.

Beraber oynadığım arkadaşlarımın arasında dolaşan şaka, içinde bulunduğumuz arabanın sürücüsünün “bir kestirme bulduklarını” duyurması ve ardından aracı hemen uçurumdan indirmesiydi. Teknik olarak, yine de asla yalan değildi. Bu her zaman iyi bir kahkaha atmanın en hızlı yoluydu.genel-2