Kerala hükümeti, çevrimiçi remiyi engellemek için oyun yasalarını değiştirmeyi düşünüyor

Ünlülerin çevrimiçi remileri tanıtması ve insanları, iddiaya göre birçok kişiyi maddi çöküntüye sürüklediği ve bazılarının da intihara sürüklediği iddia edilen kart oyununa çekmek için yürütülen devasa reklam kampanyalarıyla birlikte, Kerala hükümet, bu tür çevrimiçi oyunları düzenlemek için oyun yasalarını değiştirmeyi düşündüğünü söyledi. Hükümet, eyalet meclisinde Kerala’daki temyizinin sonucuna bağlı olarak değişikliği getirmeyi düşündüğünü söylemişti. Yüksek Mahkeme para için oynanan çevrimiçi remi oyunları yasağını bozan tek bir yargıcın kararına karşı.

Ancak bu gerçekleşene kadar, polis de dahil olmak üzere çeşitli devlet daireleri okullarda ve kolejlerde bilinçlendirme programları yürütüyor. Bunun yanı sıra sosyal polislik sistemi, öğrenci polis öğrencilerinin çeşitli planları ve medya aracılığıyla bilinçlendirme kampanyaları da insanların bu tür oyunlara bağımlı hale gelmemesi için uygulanmaktadır. Vijayan. CM, bir gönderiye yanıt veriyordu: UDF MLA AP Anilkumar, para için oynanan çevrimiçi remi oyunlarının eyaletteki birçok kişiyi mali yüke ittiği ve başkalarını intihara sürüklediği iddiasıyla yasaklanması veya kısıtlanması gerektiğini söyledi.

Vijayan dedi ki çevrimiçi oyun siteler, çocuklar da dahil olmak üzere herkesin bu tür oyunları oynamak için hesap açmasını kolaylaştırır ve insanlar büyük para ödülü ve diğer cazip ödüller teklifleriyle cezbedilir. Bu tür sitelerin işleyiş tarzı, insanları bu tür oyunlara bağımlı kılmak için önce bedavalar sunmak ve daha sonra onları daha fazla oynamaya ve daha fazla para harcamaya motive etmektir. İnsanlar oyunlara alıştıkça kime karşı oynadıkları hakkında hiçbir fikirleri olmuyor ve yapay zeka tabanlı programların genellikle diğer tarafta oynadığına dair haberler var.

Remi gibi online oyunların popülaritesinin artmasıyla birlikte kredi veren mobil uygulamalar ve online kredi reklamlarında da artış oldu ve oyunlarda para kaybedenler kredi alarak oynamaya devam etmek için bir kısır döngüye dönüştü. CM, iddiaya göre onları mali yıkıma götürdüğünü belirtti. Özellikle ünlülerin kullanıldığı kitlesel reklam kampanyaları da insanları bu tür oyunlardan uzak tutmaya yardımcı olmuyor” dedi ve bazı ünlülerin bu tür reklamlardan çekilmeye hazır olmasının örnek teşkil ettiğini sözlerine ekledi.

Eyalet hükümeti, geçen yıl Şubat ayında 1960 Kerala Oyun Yasasını para karşılığı oynanan çevrimiçi remi oyunlarını yasaklamak için değiştirmişti, ancak aynı şey, oyun şirketlerinin ricaları üzerine Eylül 2021’de Yüksek Mahkeme tarafından bozuldu. Tek yargıcın kararına karşı yapılan temyiz, bir bölüm kürsüsü önünde derdesttir. Şu anda çevrim içi remi yasağı bulunmadığından, polisin çevrim içi remi oyunları adına işlenen dolandırıcılık ve diğer siber suçlara karşı mevcut yasalara uygun olarak güçlü önlemler aldığını da sözlerine ekledi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9