Pinterest’in yeni stratejisi açık: olmak istiyor yeni ” alışveriş merkezi » web’den, Haziran sonunda yeni genel müdürü Bill Ready ilan etti. E-ticaret platformu Shopify ile işbirliğini güçlendirirken, sosyal ağ vizyonu gerçekleşmek üzere. Tüccarlar ürünlerini satabilecek doğrudan Pinterest’ten. Kullanıcılar sadece birkaç tıklama ile uygulamadan çıkmak zorunda kalmadan bir giysi, dekoratif unsur veya başka herhangi bir nesne satın alabilecekler.

Pinterest’ten satın alma işlemini kolaylaştırın

Amerika Birleşik Devletleri’nde 17 Ağustos’tan beri mevcut olan bu yenilik, doğrudan bir ödeme sistemini Pinterest uygulamasına entegre ediyor. İçinde resmi bir basın açıklamasışirket, kullanıcıların kendi sitelerinden ürün satın alma olanağına sahip olacağını açıklıyor. sabitlenmiş içerik listeleri. Amaç, satın alma eylemini mümkün olan en akıcı şekilde uygulamaya entegre etmektir.

Aynı kategoride

TikTok logosu.

TikTok’un dahili tarayıcısı çevrimiçi etkinliğinizi nasıl izler?

Birisi yeni özellik aracılığıyla sabitlenmiş bir üründen alışveriş yaptığında, tam olarak istediği ürünü (giyim için renk veya beden) seçer. Ardından, Shopify tarafından barındırılan ödeme sistemine erişmek için “Satın Al”a basar. O zaman geriye sadece nakliye ve ödeme gibi son detayları halletmek kalıyor. “, Amerikan firmasını belirtir.

Platform, sabitlenmiş ürünlerin Daha belirgin Pinterest ana sayfa akışında değil, aynı zamanda arama ve satın almalara ayrılmış alan aracılığıyla. Bu, Pinterest’te zaten bulunan klasik bir içerik tanıtım özelliğidir. Ürünlere uygulanan bu daha iyi görünürlük, satışları artırmakplatformun komisyon aldığı.

Pinterest ödeme sistemi. Pinterest ödeme sistemi.

Kullanıcılar yalnızca birkaç tıklamayla doğrudan Pinterest’ten satın alabilir. Resim: Pinterest.

Sosyal ağ popülaritesinden yararlanmak istiyor

Satıcılar, bu yeni sistemin parçası olmak için Pinterest ve Shopify hesaplarını bağlamalıdır. Şu an için sadece Shopify satıcılarından bir seçki Pinterest tarafından doğrulandı, bu işlem aracılığıyla ürün satabilir. Özelliğe yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde erişilebilir, ancak yakında diğer ülkelere de gelebilir.

Pinterest’in e-ticarete dönme kararı, yüksek trafiğiyle bağlantılıdır. yüz milyonlarca kullanıcı. Şimdiye kadar şirket, popülaritesinden etkin bir şekilde yararlanamadı. Kullanıcıların Pinterest üzerinden ürün satması zaten mümkün olsa da, tüketiciler ödeme sırasında harici sitelere yönlendiriliyordu. Sosyal ağ, satın alma işlemini basitleştirerek satışları artırabilir ve önemli bir yeni oyuncu e-ticaret.genel-16