Yeni Diablo Immortal Fractured Plane etkinliği, Blizzard RPG oyununun oyuncularını sevindiriyor. Diablo Immortal, piyasaya sürülmesinden bu yana geçen aylarda, topluluk sitesi Maxroll’un oyunun mikro dönüşüm modelini protesto etmek için kapsama alanını durdurmasıyla ve Diablo Immortal savaş bantlarının oyuncular arasında tutarlı bir hayal kırıklığı kaynağı olduğunu kanıtlamasıyla kesinlikle adil eleştiri payını gördü. Ancak, fantezi oyununda hala sevilecek çok şey var ve 17 Ağustos Diablo Immortal güncellemesinin şimdiye kadar popüler olduğu kanıtlandı.

Güncelleme ile tanıtılan, geleneksel Diablo Immortal seviye atlama ve ilerleme sistemlerinden uzaklaşan Fractured Plane adlı sınırlı süreli yeni bir etkinliktir. Bunun yerine, Fractured Plane, şu anda sahip olduğunuz tüm becerilerinizi, donanımınızı ve efsanevi mücevherlerinizi alan roguelike bir moddur. Bunun yerine, temel öğelerle başlayan 15 katlı bir eldivenle ve rastgele yuvarlanan bir beceri setiyle mücadele etmeli, ilerledikçe zırh ve ekipman bulmalısınız.

Düşmanları yenerken ve Kırık Uçağı keşfederken, ‘dengesiz efsanevi teçhizat’ buluyorsunuz – bu sadece etkinlik içinde kullanılabilir, ancak her zaman efsanevi nadirlikte olacak ve karakterinizin sahip olduğu becerileri tamamlamak için seçilecektir. Blizzard, bu etkinliğin sınıflarla ilgili bilgileri test etmek ve “oyuncuları Diablo Immortal oynamanın nüanslı ama zorlu bir yolunu sunarken, normalde kullanamayacakları yeni beceriler ve efsanevi öğeleri denemeye davet etmek için” tasarlandığını söylüyor.

Ayrıca ilerledikçe, yeni eşyalar satın almak için kullanılan veya Shards of Fortune ile takas edilen ve bulduğunuz sandıklardan daha yüksek kaliteli efsaneler bulma şansınızı artıran Chaos Coins kazanabilirsiniz. Başarı için cazip bir ödül de var – beş veya daha az ölümden sonra on beşinci kata çıkın ve karşılaştığınız kararsız efsanevi öğelerden altı tanesini seçebilirsiniz. Daha sonra, eve götürmeniz ve saklamanız için bir ödül olarak rastgele seçilmiş efsanelerden biri ile ödüllendirileceksiniz.

Genelde oyuncular öyle görünüyor çoğunlukla çok olumlu Yeni etkinlik hakkında. Bazıları, donanım kısıtlamalarının olmamasının, içeriği Helliquary dövüşleri gibi oyun sonu etkinlikleri için donanım gereksinimleriyle mücadele eden oyuncular için daha kolay erişilebilir hale getirdiğini söylüyor. Diğerleri, hayatta kalmak için aslında bir neden olduğunu takdir ettiklerini söylüyor. “Diablo Immortal’da ölmenin neredeyse hiçbir cezası yok” bir kullanıcıyı yorumlar“ama Kırık Uçak, Diablo 1’in yaptığı gibi hayatta kalma içgüdümü ateşledi.”

Bununla birlikte, normalden biraz daha az eğleniyor gibi görünen bir grup, balinalardır – Diablo Immortal’ın bazı durumlarda karakterlerine on veya yüz binlerce dolar yatıran en büyük harcama yapanlarını tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Oyunda mizahi bir konu alt dizin yorumları“Yeni Kırık Düzlem etkinliğiyle ilgili en iyi şey balinaların başarısız olduğunu izlemek ve sohbette yardım istemek, çünkü dişlileri/rezonansları bir etken değil, hahaha!”

Buna karşılık, bazı oyuncular, benzer bir kuruluma sahip bir PvP savaş alanı modunun daha sıradan veya daha düşük harcama yapan kullanıcılar için çok eğlenceli olabileceği potansiyelini tartışıyor. “Çıplak gidin, altı ekipman parçası seçin, ardından gladyatöre gidin” yazıyor. Bir yorum, bir diğeri ise tam tersini öneriyor – “Bence istediğiniz efsanevi mücevherleri seçebileceğiniz özel bir etkinlik yapmalılar!” Diablo Immortal’ı eleştirenlerin çoğu, ilerlemenin belirli bir noktasında para harcamaları gerektiğine dair bir duyguya büyük bir şikayet olarak işaret ederken, Fractured Plane gibi olaylar kesinlikle bu izleyiciyi yatıştırmak için iyi bir yol gibi görünüyor.

Kırık Uçağı geçerken, en iyi Diablo Immortal efsanelerine göz kulak olmayı unutmayın. Fractured Plane dışındaki diğer etkinliklere hazırlanıyorsanız, kazandığınız EXP’yi azaltan bir Diablo Immortal deneyim hatasına dikkat edin. Ayrıca, üzerinde çalışılacak en iyi Diablo Immortal yapılarına ve hatta oyunun hangi sınıflarını oynamak istediğinizden hala emin değilseniz bir Diablo Immortal seviye listesine sahibiz.oyun-2