Bilgisayarda çok çalışan ve WhatsApp üzerinden mesaj yazan herkes her zaman akıllı telefonunu kullanmak zorunda kalmıştır. WhatsApp Web ile artık sohbet geçmişinize kolayca erişebilir, bilgisayarınızdan yeni mesajlar gönderip alabilirsiniz. TECHBOOK size nasıl çalıştığını gösterir.

WhatsApp, sohbet geçmişini akıllı telefondan PC’ye senkronize etmeye izin veren yararlı bir özelliğe sahiptir. WhatsApp web servisi ile akıllı telefonunuza ulaşmanıza gerek kalmadan PC’nizden mesaj alıp göndermek mümkün.

WhatsApp Web nasıl kurulur

WhatsApp Web’e erişmek için yazmanız yeterlidir web.whatsapp.com tarayıcınızın arama çubuğunda. Orada akıllı telefonunuzla taramanız gereken bir QR kodu göreceksiniz.

Fotoğraf: Techbook

Bunu yapmak için akıllı telefonunuzda WhatsApp’ı açın. WhatsApp başlangıç ​​ekranında sağ üst köşedeki üç noktaya tıklamanız ve menüden WhatsApp Web’i seçmeniz gerekiyor.

Fotoğraf: Techbook

Ayrıca okuyun: WhatsApp ilk kez akıllı telefon olmadan kullanılabilir

WhatsApp şimdi kameraya erişecek (yine de uygulamaya kamera işlevine erişim izni vermeniz gerekebilir) ve QR kodunu işaret etmeniz gereken kare bir tarayıcı gösterecektir. Başarılı bir taramadan sonra, bilgisayarınızın tarayıcısında sohbet geçmişinizin tamamını içeren WhatsApp başlangıç ​​ekranı otomatik olarak açılır. Artık bilgisayarınızdan kolayca mesaj alabilir ve gönderebilirsiniz.

Fotoğraf: Techbook

Masaüstü bildirimlerini açın

“Masaüstü bildirimlerini” etkinleştirerek, yeni mesajlar geldiğinde bilgi alacaksınız. Bunu yapmak için tarayıcıda WhatsApp penceresinin sol üst köşesindeki mavi kutuya tıklamanız gerekir.

Fotoğraf: Techbook

Ayrıca ilginç: WhatsApp’ta gönderilen mesajları bu şekilde silebilirsiniz

Tarayıcı daha sonra “İzin Ver”e tıklayarak gerekli izni ister. WhatsApp Web artık yeni mesajlar aldığınızda size bildirimleri doğrudan masaüstünüzde gösteriyor. Bildirimlere tıklamak sohbeti hemen açacaktır. Böylece yeni mesajlar almak ve bunlara cevap vermek mümkündür. Okunmamış mesajların sayısı, tarayıcının WhatsApp sekmesinde parantez içinde de görülebilir.

Fotoğraf: Techbook

Tekrar bağlantı nasıl kesilir

WhatsApp Web birden fazla bilgisayara bağlanabilir, ancak sohbetler yalnızca bir bilgisayarla senkronize edilir. Akıllı telefonunuz ve bilgisayarınız arasındaki bağlantı, bilgisayar kapansa bile bozulmadan kalır. Bağlantıyı kesmek istiyorsanız, önce WhatsApp uygulaması aracılığıyla bilgisayardan çıkış yapmalısınız. Bunu yapmak için, menüden tekrar “WhatsApp Web”i seçin ve yeni pencerede sohbetleri en son senkronize ettiğiniz bilgisayarı seçin. Sonraki açılır pencerede, “Oturumu kapat” seçeneğini seçin ve bağlantı bu noktadan sonra kesilecektir. Alternatif olarak, önceden senkronize edilmiş tüm bilgisayarların bağlantısını kesmek de mümkündür. Tek yapmanız gereken “Tüm bilgisayarlardan oturumu kapat” düğmesini seçmek.

Fotoğraf: Techbookgenel-25