MediaTek, mobil erişim noktaları, sabit kablosuz erişim yönlendiricileri için 5G çipini tanıttı

çip üreticisi MediaTek Perşembe günü, 6GHz altı ağlarda 7Gbps’ye kadar 5G hızlarını destekleyen 5G sabit kablosuz erişim yönlendiricileri ve mobil erişim noktaları için 4nm T830 platformunu duyurdu.

MediaTek’in M80 modemi ile inşa edilen yeni çip, tüketicilerin kendi kendilerine kurabilecekleri küçük bir cihazdan süper hızlı internet hizmetlerinden yararlanmalarına yardımcı olarak, sabit hat geniş bant için uzun kurulum sürelerinin zorluklarını ortadan kaldırabilir.

Şirket yaptığı açıklamada, T830’un son derece entegre, kompakt tasarımının büyük güç tasarrufu sağladığını ve geliştirme süresini ve maliyetlerini azalttığını söyledi.

“MediaTek, tüketicilere ve işletmelere hızlı, güvenilir bağlantı sağlamak için dünya çapında 1. kademe operatörlerle birlikte çalışıyor” dedi. JC Hsu, özgeçmiş ve MediaTek’in kablosuz iletişim iş biriminin GM’si.

“Bu son derece entegre platform, hem 5G hem de Wi-Fi bağlantısındaki en son gelişmeleri temsil ediyor ve müşterilerimizin mümkün olan en küçük form faktörlerinde son derece yüksek performanslı çok gigabit 5G CPE ürünleri oluşturmasını sağlıyor” diye ekledi.

Ana çipte sistem (SoC) ayrıca yerleşik bir Ağ İşlem Birimi (NPU) ve 5G hücresel ve Ethernet veya Wi-Fi arasında CPU katılımı olmadan çoklu gigabit yönlendirme hızlarını desteklemek için Wi-Fi boşaltma motoru, böylece hız ve güç verimliliği avantajları sunar.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9