Embracer Group’u duymamış olabilirsiniz, ancak muhtemelen sahip olduğu bir stüdyoda oynamışsınızdır. oynadın mı Minik Tina’nın Harikalar Diyarı, Valheim, Alex II, veya Gölge Savaşçısı 3 Geçenlerde? O zaman Embracer’dan bir oyunun tadını çıkarıyorsunuz.

Embracer’ın adı kutuda veya mağaza sayfasında olmayabilir, ancak bu Avrupalı ​​holding şirketi, oyun alanındaki en büyük şirketlerden biri haline geldi. Piyasaya sürülen bir AA oyunu varsa, bu stüdyonun muhtemelen bir eli vardır. Şirket, Crystal Dynamics, Eidos Montreal ve Square Enix Montreal’i satın aldıktan sonra Tomb Raider gibi büyük franchise’ları satın alarak bu yılın başlarında büyük bir hamle yaptı. Şimdi ise fiziksel oyun üreticisi Limited Run Games’i satın alarak ve The Lord of the Rings IP haklarını alarak hakimiyetini sürdürmeye devam ediyor.

Bu satın almalar, önümüzdeki yıllarda AAA oyun alanında daha büyük bir oyuncu olacak gibi görünen Embracer Group’un devam eden büyümesine işaret ediyor. Embracer Group, son on yılda birçok insan için radarın altına düşmüş olsa da, önümüzdeki yıllarda buna dikkat etmeye değer.

kucaklamaya başlamak

Şirket, “Embracer Group, PC, konsol, mobil ve masa oyunları ve diğer ilgili medya alanlarında girişimciler tarafından yönetilen işletmelerin ana şirketidir” kendi sitesinde övünüyor. “Grup, sahip olunan veya kontrol edilen 850’den fazla bayiden oluşan kapsamlı bir kataloğa sahiptir.”

Embracer Group, sürekli olarak birçok yeni stüdyo ve IP satın alan bir holding şirketidir ve bu da onu birkaç önemli yayıncı ve geliştiricinin biraz belirsiz ana şirketi haline getirir. Embracer Group’un yıllar içinde pek çok isimle geçmesinin bir faydası yok.

Başlangıçta Nordic Games olarak bilinen şirket, 2011’den bu yana sürekli olarak çeşitli IP’ler ve stüdyolar satın aldı. ticari markasını almak içinve müzayedede feshedilmiş klasik yayıncının birçok varlığı.

“Embracer, oyun oynamanın en iyi saklanan sırrıdır.”

Bu, tarihinin en tanınabilir dönemi olabilir, ancak şirketin kafa karıştırıcı bir şekilde THQ Nordic GmbH adlı ve benzeri oyunlar yayınlayan bir yan kuruluşu da vardı. Savaş Avcıları: Gece Savaşı ve Darksiders 3. THQ Nordic GmbH, THQ Nordic GmbH’nin adını aldığında lekelendi. tartışmalı platform 8Chan’da bir AMA düzenledi 2019’un başlarında.

THQ Nordic GmbH iken bu olay için özür dilediana şirketi o yıl içinde karışıklığı sona erdirmeye karar verdi ve adını değiştirdi Kucaklayıcı Grubu’na. Bu hamle, Embracer Group’un Saber Interactive ve Gearbox Entertainment gibi yeni geliştiriciler ve yayıncılar satın almasıyla THQ Nordic’i bir yayıncı kuruluş olarak tuttu.

Embracer Group’un sahibi çok fazla şirket ve burada listelenecek bayilikler var, ancak 2022 itibariyle Embracer Group’un hala var olduğunu ve sahip olduğu 11 işletim grubu aracılığıyla yeni stüdyolar ve IP almaya devam ettiğini bilin. Grubun şu anda sahip olduğu şeye bir göz atın.

 • THQ İskandinav
 • plaion
 • Sabre Etkileşimli
 • Şanzıman Eğlencesi
 • DECA Oyunları
 • Kahve lekesi
 • Amplifikatör Game Invest
 • kolay beyin
 • Asmodee
 • Karanlık At Medya
 • serbest mod

Her operasyon grubu biraz farklı bir şeye odaklanır. Örneğin, Embracer Group, Lord of the Rings IP alımıyla birlikte oluşturulan Freemode’un retro veya tarihi franchise’lara odaklanarak onları modern çağa getireceğini söylüyor. Sabre, THQ Nordic ve Gearbox gibi şirketler de özerkliğe sahiptir. kendi satın almalarını yapmak, Embracer Group için büyümeyi daha da hızlandırıyor. Bu yaklaşım, pek çok oyuncunun “Embracer Group” adını bilmeyeceği anlamına gelse de, en azından bu halka açık şirketin devasa şemsiyesi altına giren bir oyun veya franchise biliyor olmaları çok muhtemeldir.

Kucaklamayı kristalize etmek

2 Mayıs’ta Embracer Group, Crystal Dynamics, Eidos Montreal ve Square Enix Montreal’i Square Enix’ten 300 milyon dolara satın alacağını duyurdu. Ardından, 18 Ağustos’ta Freemode kuruldu, Tripwire Interactive ve Limited Run Games gibi şirketler satın alındı ​​ve Embracer Group, Lord of the Ring filmleri, video oyunları, masa oyunları, ticari ürünler, tema parkları ve sahne prodüksiyonları yapma haklarını elde etti. Tüm bunlar, 2022’de Embracer’ın varlığına her zamankinden daha fazla dikkat çekti. “Embracer, oyun dünyasının en iyi saklanan sırrı: Bugünün bir parçası olmaktan heyecan duyduğumuz devasa, merkezi olmayan girişimciler koleksiyonu,” Square Enix America ve Europe CEO’su Phil Roger’lar Embracer Group satın alındığında eski Square Enix stüdyoları.

Bu arada, The Saul Zaentz Company COO’su Marty Glick, “Embracer’ın artık sorumluluğu üstlenmesinden daha fazla heyecan duyamazdık ve gruplarının, bu büyüklerin ruhuna saygılarını korurken, bunu yeni boyutlara ve boyutlara taşıyacağından eminiz” dedi. edebi eserler”, haklarını Middle-earth Enterprises’a sattıktan sonra. Bunlar Embracer Group’un stratejisinin son derece olumlu yorumları olsa da, göreceli belirsizliğine rağmen Embracer’ın ne kadar büyük olduğunu anlatıyor.

Embracer’ın Square Enix satın alımları, daha büyük bütçeli AAA video oyunları yapma niyetini gösteriyor. THQ Nordic ve Deep Silver bilinmeyen şirketler olmasa da, orta bütçeli veya “AA” video oyunları üretme konusunda daha fazla itibara sahipler. Embracer Group büyümeye devam ederken, bunu açıkça değiştirmek istiyor.

Saints Row yeniden başlatmanın mürettebatı bir duvara karşı duruyor.

Yeni Saints Row ve yeniden çevrimi gibi birkaç AAA oyunu Star Wars: Eski Cumhuriyet Şövalyeleri Embracer’ın sahip olduğu stüdyolarda geliştirilmektedir. Özellikle Embracer, satın alma üzerine Square Enix stüdyolarının AAA yeteneklerini vurguladı.

Embracer Group, “Embracer, stüdyoların Tomb Raider ve Deus Ex gibi kanıtlanmış küresel potansiyele sahip markaları barındırmasının yanı sıra geniş ve büyüyen hayran kitleleriyle AAA oyunlar oluşturma yeteneğini gösteren, stüdyoların orijinal IP’den oluşan zengin portföyünden özellikle etkilendi.” satın alma basın bülteninde söyledi. “Ticari fırsatlarını en üst düzeye çıkarmak için stüdyoları organik olarak büyütmek için zorlayıcı fırsatlar var.”

Bu satın almalar, 1.100’den fazla geliştiriciyi kendi kemeri altına alan daha fazla AAA düzeyinde stüdyo getiriyor. Bu arada, Middle-earth Enterprises’a sahip olmak, Embracer’a şimdiye kadarki en popüler fantezi serilerinden biriyle canlarının istediğini yapma yeteneği veriyor. Yüzüklerin Efendisi, Tomb Raider ve Deus Ex gibi franchise’lar, milyonlarca satıcıya sahip oyunlar üretir ve hatta oyun endüstrisinin dışında potansiyele sahiptir, bu nedenle Embracer, AAA franchise’larını sıfırdan yapmıyor.

Bir gelecek kucaklama

Embracer Group CEO’su Lars Wingefors, “On yıl ileriye bakıyorum” bir sunumda söyledi Square Enix satın almaları hakkında. “Takımlarla birlikte yüksek kaliteli veya çok yüksek hedeflere sahip harika yeni büyük oyunlar yaratmak istiyorum. Ve gördüklerim beni heyecanlandırdı.”

Ara sıra sürpriz vuruşlar olsa da Valheim, Embracer Group, Ubisoft’un Assassin’s Creed veya EA’nın Battlefield serisi düzeyinde henüz bir AAA başarısına sahip değil. Bu Square Enix stüdyolarını ve Middle-Earth Enterprises’ı satın almak, bunun gerçekleşmesi için büyük adımlar.

Valheim Kurt Zırhı

Embracer Group’un başarı stratejisi, mümkün olduğunca çok sayıda başarılı oyun yayınlayabilmesi için sürekli olarak stüdyolar satın almak gibi görünüyor. AAA düzeyinde olanlar ne kadar fazlaysa o kadar iyidir. Bu satın almalarla ilgili sunuma göre, Embracer Group, sahip olduğu her stüdyoda 230’dan fazla oyun hazırlıyor. Bunların otuzu AAA başlıkları ve bu sayının artmaya devam edeceğini varsaymak güvenli.

Asmodee ve Dark Horse gibi video olmayan oyun şirketlerini satın alması ve oyun dışında Yüzüklerin Efendisi’ne sahip olmaları ve Embracer Group, önümüzdeki yıllarda yalnızca video oyunlarının içinde ve dışında daha belirgin ve daha alakalı hale gelecek.

Embracer, yıllardır küçük liglerde stüdyolar ve IP satın alırken, video oyunu satın almaları söz konusu olduğunda artık görmezden gelemeyeceğiniz bir şirket. Video oyunu endüstrisindeki satın almalar şu anda çok sıcak olduğundan, bunun Embracer Group için kazançlı bir strateji olduğu kanıtlandı. Sahip olduğu her şeye bir göz atın; sadece şaşırabilirsin. Birkaç yıl içinde, yılın en büyük AAA oyunlarından, çizgi romanlarından ve filmlerinden birinin Embracer Group ile bir bağlantısı olabilir.


genel-19