Demokrat Senato umutlu John Fetterman’ın Cumhuriyetçi rakibi Dr. Mehmet Öz’ü yenilgiye uğratma kampanyası, son birkaç haftadır Facebook ve Twitter’ı domine etti. Ancak Perşembe günü kampanya, zaten viral videolarının erişimini genişletmek için resmi bir TikTok hesabı başlattığını duyurdu.

Kampanya TikTok hesabını resmen başlattı Fetterman’ın bir videosuyla siyah kapüşonlusunu giyiyor ve doğrudan kameraya konuşuyor. Kısa videoda Fetterman, Oz’a beklenen bir darbe ve Trump’ın onayladığı adayın Pennsylvania köklerinin gerçekliği konusundaki iltihaplı tartışmayı yapıyor.

“Artık TikTok’tayım. Vay canına!” Fetterman videonun sonunda diyor.

Kampanyanın TikTok’a katılma kararı, Oz’a saldıran bir dizi viral sosyal medya videosunun hemen ardından geldi. Hafta başında. Twitter kullanıcıları, Oz’un Pennsylvania’daki bir Redner’s marketinde alışveriş yaptığı eski bir videoyu ortaya çıkardı. Video, Biden yönetimi altındaki enflasyon artışını eleştirmeyi amaçlarken, Oz, Twitter kullanıcıları ve Fetterman kampanyası tarafından “crudité” kelimesini kullanması ve eyaletteki iki süpermarketin, Redner’s ve Wegmans’ın adlarını görünüşte aynı kefeye koyması nedeniyle çabucak alaya alındı. , “Wegners” içine.

Videoya yanıt veren Fetterman, “PA’da buna sebze tepsisi diyoruz.”

Fetterman kampanyası Salı günü, Oz’un kaba saba gafının viral hale gelmesinden sadece bir gün sonra 500.000 dolardan fazla para topladığını duyurdu.

TikTok, 2018’de ABD’de çekiş kazanmaya başladı ve politikacıların ve kampanya kollarının hesap oluşturmaya ve platforma yatırım yapmaya başlaması 2020 döngüsüne kadar değildi. Bu yıl, TikTok’ta her zamankinden daha fazla politikacı aktif, ancak Demokratlar ve sol eğilimli adaylar en hızlı uyum sağlayanlar oldu.

Fetterman kampanyasının sözcüsü Joe Calvello yaptığı açıklamada, “Bu kampanya başlangıcından beri olduğu gibi, nerede olurlarsa olsunlar seçmenlerle buluşmaya ve bunu yaparken çok eğlenmeye devam edeceğiz” dedi. Sınır Perşembe günü.

Pennsylvania, ara seçimlerin ardından Senato çoğunluğunu güvence altına almayı umut eden Demokratlar için mutlaka kazanılması gereken bir koltuk. 2020’de, Başkan Joe Biden eyaleti kazandı yüzde 1’den biraz fazla, etkili bir şekilde bu döngüyü yukarı atmak olarak işaretler. Kasım seçimlerine sadece birkaç ay kala, Demokratlar eyaleti kazanmayı planlıyorlarsa, Pennsylvania’daki gençlik oyu her zamankinden daha gerekli olabilir. Massachusetts’teki Tufts Üniversitesi tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırma Pennsylvania’nın, gençlerin oylarının orantısız bir şekilde kazananı belirleyebileceği birkaç eyaletten biri olduğunu keşfetti.

Bu büyük gençlik etkisi, Fetterman’ın ekibi için özel bir odak noktasıdır. Ile konuşmak Sınır Salı günü Calvello, Fetterman kampanyasının TikTok hesabının, kişisel hesabında yaklaşık 25.000 olan Z kuşağı yaşındaki bir personel tarafından yönetileceğini söyledi. Kampanya, hesabı genç bir kişinin ellerine vererek, platform için doğal hissettiren içerik oluşturmayı umuyor.

Yine de, Fetterman kampanyası Oz’a karşı komuta lideri Fetterman’ın 11 puan önde olduğunu gösteren Fox News anketi de dahil olmak üzere son anketlerde.

Siyasi kampanyalar, zararlı seçim yanlış bilgilerini ele almadaki başarısızlıklar nedeniyle ateş altında kalsa da, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarını bağış toplama için güç merkezleri olarak görmeye devam ediyor. ile bir röportajda Sınır Salı günü, çevrimiçi bir strateji şirketi olan Bully Pulpit Interactive’in yönetici ortak direktörü Alex Kellner, “Facebook’ta hala çok fazla para harcanıyor, ancak belki daha çok satın alma, bağış toplama ve mevcut destekçilerinizle iletişim kurmak için daha fazla para harcanıyor. gönüllü olmaları ve heyecanlanmaları.”

TikTok’un ana şirketi ByteDance, Pekin’de bulunuyor ve uygulamanın hassas ABD verilerini Çin hükümetine sızdırma potansiyeli, Cumhuriyetçiler ve Demokratlar arasında alarma neden oldu. Bu yazın başlarında Biden yönetimi, güvenlik nedeniyle uygulamanın Beyaz Saray’da veya federal hükümet cihazlarında kullanımını yasakladı. tarafından ilk bildirildiği gibi siyaset.

Fetterman’ın Oz’daki çevrimiçi eleştirileri, kullanıcı beslemelerinde giderek daha düşük üretimli video içeriği ortaya çıkaran Facebook gibi sosyal platformlarda tatlı bir noktaya geldi. Uzmanlar, kaydırma yaparken seçmenlerin dikkatini çekmek için yalnızca birkaç saniye ile daha özgün içeriğin, yüksek oranda üretilmiş kampanya reklamlarından daha fazla etkileşim alma eğiliminde olduğunu söylüyor.

Fetterman kampının gördüğü gibi, bu onlara genellikle aşırı görüşlere ve gerici politikalara meyilli olarak görülen sosyal platformlarda ender bir avantaj sağlıyor. Calvello, “John’un takipçileri, özellikle TikTok için yepyeni içerikler görecek ve John Commonwealth’teki insanlarla tanışırken ona ayak uydurmayı bekleyebilirler” dedi. “John, TikTok kullanıcılarının gönderilerinde göreceği gibi, gerçek, özgün mesajı sosyal medyada yankı uyandıran eşsiz bir aday.”genel-2