İngiltere'ye seyahat eden kişiler sorunsuz dijital işlemlerin keyfini çıkarabilir, işte nasıl

Dışarıya doğru genişliyor Hindistanyerli olarak geliştirilmiş gerçek zamanlı ödeme çözümü UPI QR kod tabanlı işlemlerle başlayarak İngiltere pazarına girecek. bu NPCI Uluslararası Ödemeler Ltd. (NIPL), ödeme çözümleri sağlayıcısıyla ortaklık kurdu PayXpert İngiltere’deki ödeme çözümlerinin kabulünü uluslararası hale getirmek.

NIPL, tamamen sahip olunan bir yan kuruluştur. Hindistan Ulusal Ödemeler Kurumu (NPCI), dünyanın en büyük gerçek zamanlı ödeme çözümü olan Birleşik Ödemeler Arayüzü’nü (UPI) ve RuPay kart şeması.

“Bu işbirliği, UPI tabanlı QR kod ödemelerinden başlayarak ve daha sonra RuPay kart ödemeleri olasılığını entegre ederek, Hindistan ödeme çözümlerini Birleşik Krallık’ta PayXpert’in tüm android satış noktası (POS) cihazlarında mağaza içi ödemeler için kullanılabilir hale getirecek, ” NPCI bir sürümde söyledi.

Küresel olarak en başarılı Gerçek Zamanlı Ödeme (RTP) sistemlerinden biri olarak kabul edilen UPI, 2021’de Hindistan’ın GSYİH’sının yüzde 31’ine eşdeğer 940 milyar ABD doları (39 milyar işlem) hacmine ulaştı.

RuPay, bugüne kadar verilen 70 crore (700 milyon) kartın üzerinde Hindistan’da yerel olarak geliştirilen küresel kart ödeme ağıdır.

PayXpert’in Genel Müdürü, UPI ve RuPay’in akınının İngiltere’deki şirket için yeni bir fırsat alanı açacağını söyledi. Şirketin çözümünün İngiltere’deki tüccarlar için kapasitesini daha da güçlendirecek.

NPCI, 1’den fazla yüz bin öğrenci de dahil olmak üzere 5 yüz binden fazla Hintlinin her yıl İngiltere’ye seyahat ettiğini söyledi.

Bu sayının önümüzdeki birkaç yıl içinde katlanarak artmasının beklendiğini söyledi.

Ortaklık, Hintli gezginlere Birleşik Krallık’ta ödeme yapmak için tanıdık ve uygun bir yol sağlayacaktır.

NPCI, UPI ve RuPay ödeme seçeneklerinin Birleşik Krallık genelinde hem tüketicilere hem de perakendecilere fayda sağlayacak şekilde ayarlandığını ve perakende, konaklama ve turizm sektörlerinde ticarete hoş bir destek sağladığını söyledi.

“Bu gelişme ile Birleşik Krallık’a seyahat eden Hintliler, PayXpert’in POS cihazları aracılığıyla UPI’nin ödeme platformunun avantajlarından yararlanabilecekler. Bu işbirliği bizim için önemli bir kilometre taşı ve yakın gelecekte RuPay kartlı ödeme olanaklarını artırmayı planlıyoruz, ” Anubhav SharmaUluslararası İş – Ortaklık, İş Geliştirme ve Pazarlama Başkanı, NPCI Uluslararasısöz konusu.

Temmuz 2021’de Butan, NPCI’nin QR dağıtımı için Birleşik Ödeme Arayüzü standartlarını benimseyen ilk ülke ve RuPay kartlarını kabul eden tek ülke oldu.

Bu yılın Şubat ayının başlarında, UPI, gerçek zamanlı dijital işlemleri desteklemeyi amaçlayan bir hareketle başka bir komşu ülke Nepal’e akın etti.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9