Call of Duty Sezon 5’in adı Last Stand ve içerik 25 Ağustos’ta başlayacak. Activision, Last Stand’in Call of Duty: Vanguard ve Warzone Pacific için son sezon olduğunu doğruladı ve yol haritası, Caldera yanardağı temalı Warzone etkinliklerini içeriyor ve ayrıntıları içeriyor. son Zombiler haritası.

Yeni savaş geçişi, operatörler ve silahlar

Beklendiği gibi, Sezon 5, Vanguard ve Warzone için seviyeye yepyeni bir battle pass içerecek. Beş yeni silah da ekleniyor. EX1 prototip enerji tüfeği ve RA 225 hafif makineli tüfek, battle pass seviyelerinde olacak ve sezonun ilerleyen saatlerinde üç ek silah daha gelecek.

Vanguard, Last Stand’ın geçmiş oyunlardan klasik düşmanlar için operatör paketleri sunacağı için bu son sezonda temelli bir 2. Dünya Savaşı ortamından daha da uzaklaşıyor. Black Ops 2’den Raul Menendez, 2007’nin Modern Warfare’inden Khaled Al-Asad, Call of Duty: Ghosts’tan Gabriel T. Rorke ve Black Ops serisinden He ‘Seraph’ Zhen-Zhen’in hepsi Sezon 5’te gelecek.

Vanguard ve Warzone için Sezon 5 yol haritası

Savaş alanı

Yeni LTM ve sezonluk etkinlik

Call of Duty’nin geri dönen kötü adamları, yaklaşan LTM’yi ve bu son sezona bağlı özel etkinliği konu alan hikaye olan Caldera’yı sabote ediyor.

Sezon 5’in lansmanı ile gelen Operasyon: Son Çağrı, Kaldera haritası için sınırlı süreli bir moddur. Activision, LTM’nin çok oyunculu Arama ve Yok Et modundan ilham aldığını ve oyuncuların adanın etrafındaki bombaları etkisiz hale getirerek Caldera’yı savunmayı veya belirlenmiş bomba alanlarında patlayıcıları patlatarak sabote etmeyi seçebileceğini söylüyor.

Sezonluk etkinlik, oyuncuların taraflarını seçmesi ve onları zafere götürmesi gereken Heroes vs. Villains adlı bir topluluk çalışmasıdır. Oyuncular, tüm oyun modlarında rakipleri ortadan kaldırarak ve tedarik kutularını süpürerek Kötü Adam veya Kahraman Simgeleri toplayacaklar. Kazanan takımın benzersiz silah planı, etkinliği takip eden herkese verilecektir. Oyuncular ayrıca animasyonlu arama kartı, silah tılsımı, yakın dövüş silahı planı, saat ve daha fazlası gibi diğer özel ödülleri kazanma şansına sahip olacaklar.

Caldera'nın Zirvesi
Caldera’nın Zirvesi

POI değişiklikleri ve Caldera için yeni Gulag

Caldera’nın Zirvesi, patlamanın eşiğinde ve ilgi noktasının içinde ve çevresinde peyzaj değişiklikleri yaratıyor. Oyuncuların lavların akmasından kaçınmaları ve yanardağdan erimiş kayaların düşmesini izlemeleri gerekecek.

Gulag nihayet yeni bir tasarıma kavuşuyor. Bu, eski bir favoriden esinlenen yeni bir volkanik temalı Gulag olarak tanımlanıyor. Activision tarafından paylaşılan bir görüntüye dayanarak, bunun Verdansk’tan orijinal Gulag Duşlarının bir yeniden görünümü olması mümkündür.

Yeni özellikler

Sezon 5 ayrıca, Doomsday Stations, Rage Serum ve bir UAV’de arama yapmanın yeni yolları ile Caldera’yı renklendirmek için birkaç yeni özellik ekleyecek.

Yeni Kıyamet İstasyonu yalnızca Caldera’nın birincil oyun modunda bulunan sismik bir cihaz olacak. Cihazın tetiklenmesi, düşman helikopterlerinin istasyonun etrafını sarmasına ve bölgeye saldırmak için askerlerin konuşlandırılmasına neden olacaktır. Doomsday Station’ı savunmak, maç için güçlü eşyaları ödüllendirecek. Ancak, maç başına yalnızca bir Doomsday Station görünecek ve oyuncuların bunu etkinleştirmek için 10.000$’a ihtiyacı olacak.

bu Tedarik Kutusu UAV Katliam oyunculara ganimetleri takip etmeleri için bir yol verecek. Oyuncunun Tac Haritasında yakındaki açılmamış tedarik kutularını yaklaşık 15 saniye boyunca işaretler. Tedarik Kutusu UAV Killstreak, tedarik kutularında veya Satın Alma İstasyonunda satın alınabilir.

Kişisel Tedarik Kutuları oyuncuların ekipmanlarını almalarına ve bir XP takviyesi almalarına izin verecek, ancak bu yeni kutular son derece nadirdir.

öfke serumu Caldera için oyuncuların şiddetle kararsız hale gelmesine olanak tanıyan ve yakın mesafe dövüşlerinde acımasızca etkili bir destek sağlayan yeni bir alan yükseltmesidir. Bu, yakın dövüş silahları veya yumruklarla savaşırken güçlendirilmiş yakın dövüş hasarını, artan hamle mesafesini ve gelişmiş sersemletme gücünü içerir. Bununla birlikte, Rage Serum kullananlar sersemlediğinde veya parladığında daha yüksek sesle ve daha fazla olumsuz tepki verir.

Vanguard MP ve Zombiler

Vanguard’ın son sezonu iki yeni harita içeriyor. Beheaded, hızlı hareket için inşa edilmiş küçük, savaştan zarar görmüş bir Times Meydanı ayarı olarak tanımlanan, piyasaya sürüldüğünde gelen bir haritadır. Kale, çatıdan erişime sahip yakın iç mekanlara sahip orta büyüklükte bir Akdeniz haritası olan sezonun ilerleyen saatlerinde gelen son harita olacak.

Zombiler, Dark Aether hikayesini Dark Aether’de geçen yepyeni bir yuvarlak tabanlı harita olan The Archon ile tamamlayacak. Activision, Treyarch’ın harita ve ana görevle ilgili ayrıntıları daha sonraki bir tarihte açıklayacağını söyledi.

Paketler henüz detaylandırılmamış olsa da, Activision’ın blog yazısı, Netflix’in Şemsiye Akademisi’nden Hazel ve Cha-Cha için daha önce sızdırılan operatör görünümlerini belli belirsiz doğruluyor gibiydi. İşbirliği hakkında daha fazla ayrıntı muhtemelen lansmana daha yakın olacak.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şey satın alırsanız GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1