En son Chrome Dev sürümüyle birlikte Windows 10 2H22 güncellemesi, bir rapora göre kullanıcıların Google Chrome’u yalnızca tek bir tıklamayla varsayılan tarayıcı olarak ayarlamasına olanak tanır. Şu anda, kullanıcıların Ayarlar’a gitmesi ve ardından Chrome’u varsayılan tarayıcı olarak ayarlaması gerekiyor. Bu arada Microsoft, bazı kalite iyileştirmeleriyle Windows Insiders için Windows 10 21H2’yi piyasaya sürdü. Bu iyileştirmeler, dille ilgili bazı özelliklerin yanı sıra gelişmiş saldırıların yanı sıra fidye yazılımlarını tanımlama ve engellemeye yönelik gelişmiş yetenekleri içerir.

göre bildiri The Verge tarafından, Reddit aracılığıyla, kullanıcıların varsayılan tarayıcılarını Chromium’dan Chrome’a ​​çevirmeleri yalnızca tek bir tıklama alacaktır. Bu hızlı geçişin daha önce seçtiğiniz ve şimdi Google Chrome’a ​​geçmek istediğiniz başka herhangi bir tarayıcı için mümkün olup olmadığı bilinmiyor. Chrome ile (Chrome Geliştirme 106.0.5231.2) ve Windows 10 22H2 güncellemeleri, kullanıcılar Chrome’u varsayılan tarayıcıları yapmak isteyen tarayıcıdaki açılır pencereyi tıklayabilir. Şu anda, varsayılan tarayıcıyı değiştirmek için kullanıcılar Windows Ayarları uygulamasına yönlendirilmektedir.

Windows ile ilgili başka bir geliştirmede, Microsoft piyasaya sürülmüş Windows 10 21H2 Derlemesi 19044.1947 (KB5016688), Windows Insiders için Yayın Önizleme Kanalına. Güncelleme, Windows 10 21H2 sürümüne sahip olan Insider’lar içindir. Diğer çeşitli iyileştirmelerin yanı sıra, bu derlemede yayınlanan iki önemli güncelleme vardır.

Birincisi, BT yöneticilerine uzaktan dil ve dille ilgili özellikler ekleme yeteneği vermektir. Ek olarak, yöneticiler artık birkaç uç nokta yöneticisi arasında dil senaryolarını yönetebilir. İkinci önemli güncelleme, Endpoint için geliştirilmiş bir Microsoft Defender’dır. Artık fidye yazılımlarını ve gelişmiş saldırıları tanımlama ve engelleme yeteneğini de içeriyor.

Son zamanlarda, bir rapor Microsoft’un Windows 10 sürüm 22H2 güncellemesinin bir parçası olarak Windows 11’den Windows 10’a yazdırma özelliklerini getireceğini öne sürdü. Yeni yazdırma özelliğinin, mükerrer bağlantılardan ve hatalı çıktılardan kaçınmak için bir yazdırma işine PIN ekleme seçeneği sunduğu söyleniyor.
genel-8