Tesla şefi Elon Musk, şirketin insansı robotu hakkında bazı detayları açıkladı. Musk, bir makalesinde Tesla’nın bu yıl ilk insansı robot prototipini piyasaya sürmeyi planladığını söyledi. Tesla CEO’su ayrıca makalesinde, on yıl içinde insanların doğum günlerinde ebeveynlerine bir robot hediye edeceğini iddia etti. Ayrıca gelecekte bu robotların bir arabadan daha ucuza mal olabileceğini belirtiyor. Musk ayrıca SpaceX ve Neuralink gibi diğer girişimlerinden de kısaca bahsetti.

Çin Siberuzay İdaresi’nin (CAC) bir yayını olan China Cyberspace dergisi için yazılan bir makalede, Tesla CEO’su Elon Musk, iki ayaklı bir insansı robot hakkında bazı detayları açıkladı. Makalenin İngilizce çevirisi BeijingChannel tarafından yayınlandı. aracılığıyla Alt yığın. Makalede Musk, Tesla’nın bu yıl insansı robotun ilk prototipini ortaya çıkarmayı planladığını ve şirketin robotun zekasını geliştirmeyi ve aynı zamanda büyük ölçekli üretim için bir çözüm sağlamayı planladığını vurguladı.

Musk, üretim arttıkça ve maliyetler düştükçe insansı bir robotun kullanışlılığının zamanla artacağını iddia ediyor. Ayrıca gelecekte bir ev robotunun bir arabadan daha uygun fiyatlı olabileceğini tahmin ediyor. Tesla şefi, insanların on yıldan kısa bir süre içinde doğum günü hediyesi olarak ebeveynleri için bir robot almaya başlayacağına inanıyor.

Musk, şirketin çok sayıda mal ve hizmet yaratarak “robotların gücünden” yararlanmaya çalıştığını yazıyor. “Belki de gelecekte var olacak tek kıtlık, kendimizi insan olarak yaratmamızdır (tercüme edilmiş)” diye ekledi. Ayrıca bugünün arabalarını “tekerlekli akıllı, web bağlantılı robotlar” olarak adlandırdı.

Tesla CEO’su diğer girişimleri SpaceX ve Neuralink’ten de kısaca bahsetti. Neuralink’in beyin-makine arayüzünün önümüzdeki yıllarda beyin yaralanmalarını iyileştirmeyi hedefleyeceğini söyledi. Omurilik yaralanmaları ve zihinsel bozuklukları olan hastalar için duyusal ve motor fonksiyonların geri kazanılmasına yardımcı olabilir. Ayrıca kuadriplejiklerin beyinlerini kullanarak masaüstlerini ve akıllı telefonları çalıştırma olasılığından da bahseder.

Musk, sıradan insanlar için gezegenler arası seyahati mümkün kılmak amacıyla kurulan SpaceX’ten bahsederken, şirketin “kendi kendini idame ettiren bir şehir” yaratmak için Mars’a öncü grupları göndermek için en az 1.000 Starship inşa etmeyi planladığını söyledi. Ayrıca SpaceX’in bu yıl kargo teslimatı için 79 roketi başarıyla yeniden kullandığını vurguladı. Ayrıca roketlerin elektrifikasyonunun daha zor olabileceğini, ancak roketlerin itici gücünün sürdürülebilir enerji kaynaklarından üretilebileceğini söyledi.


En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: heyecan, Facebookve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için sayfamıza abone olun. Youtube kanalı.

13 mm Sürücülü Mivi DuoPods F50 TWS Kulaklık, 50 Saat Çalma Süresi Hindistan’da Piyasaya Sürüldü: Fiyat, Özellikler

genel-8