Mobil fotoğrafçılık uzun bir yol kat etti ve bugün hemen hemen her telefonla birkaç iyi fotoğraf çekebilirsiniz. Ancak, profesyonel olmak istiyorsanız veya oyununuzu geliştirmek isteyen bir fotoğraf tutkunuysanız, bir çözüm var ve buna Sony Xperia Pro-I deniyor.

Bu akıllı telefon belki de adındaki “Pro” etiketini hak eden birkaç kişiden biri (aslında tek değilse de). Sony’nin kompakt kamera serisinden, daha spesifik olarak, RX100 işareti VII’den alınan 1 inçlik dev bir sensörle birlikte gelir. alışıyorlar, ancak bu 1 inçlik sensör üzerinde benzeri görülmemiş bir kişiselleştirme ve kontrol sunuyorlar. Hata yapmayın, Xperia Pro-I sadece kamerayla ilgili değil, tek hileli bir midilli değil (Sony bu telefona “Kamera” dese de)

Kaputun altında, 12 GB RAM ve 512 GB depolama ile birleştirilmiş bir Snapdragon 888 5G yonga seti bulacaksınız. Bu yeterli değilse, bir microSD kart yuvası ve 3,5 mm ses jakı da var. Ekran, çentikler, kesikler ve diğer dikkat dağıtıcı unsurlar olmadan muhteşem bir 21:9 4K paneldir.

Normalde, insanlar bu modelden esas olarak fiyatı nedeniyle çekinirler, ancak şimdi 600 $ indirimli bir tane alma şansınız var, bu da onu aynı depolama alanına ve çok daha az özelliğe sahip diğer amiral gemisi modellerinden daha ucuz hale getiriyor. kaçırmayın!telefon-1