RTL+, gelecekte kendisini daha geniş bir şekilde konumlandırmak istediğini geçmişte zaten açıklamıştı. Şimdi ilk adım, yeni RTL+ Müzik uygulamasıyla geliyor.

Almanya’da, tüm dış etkilere rağmen akış pazarı patlamaya devam ediyor. Gürültülü Özel Medya Derneği (Vaunet) Almanya’da şu anda 20 milyondan fazla kişi bir aboneliğin parçası olarak yayın yapıyor – önemli bir sayı, ancak bu da iyileştirme için çok yer bırakıyor. RTL+ bunu kullanmak istiyor ve video akış hizmetini RTL+ Musik adlı başka bir uygulamayla genişletiyor. Adından da anlaşılacağı gibi, her şey kullanıcının ses deneyimi ile ilgilidir. Yeni hizmet ne yapabilir ve maliyeti ne kadardır?

RTL+ müziği RTL+’a katılıyor

Kasım 2021’de, RTL’nin şirket içi yayın hizmeti TV Now, RTL+ olarak yeniden adlandırıldı ve uzun vadeli bir medya stratejisi açıklandı. O zaman belirlenen hedef: türler arası bir eğlence programı. Bu arada, RTL+ kendisini Almanya’da bir video akış hizmeti olarak kabul ettirdi. Abone sayısı 3.4 milyon olup, bu 2022 için iyi bir sıçramadır. Yayın Akışı Eş Başkanı Henning Nieslony’ye göre, özellikle daha genç bir izleyici bu teklifi kullanacak.

Ve mevcut anketlere göre, özellikle cazip fiyatlı kombinasyon teklifleri istiyorlar. Müzik, videodan sonra ikinci sırada tercih edilen ortamdır. Bu nedenle hizmet şimdi, önceki içerikle bir kombinasyon paketinde yeni bir uygulama olan RTL+ Musik’i sunuyor.

RTL+ boyundaki yarışmaya da oturmalıdır. Gittikçe daha fazla sağlayıcı, tüm medya alanlarında pazara giriyor. Paket teklif ile pazardaki konumlarını pekiştirmek ve uluslararası oyunculara ayak uydurmak istiyorlar.

Ayrıca ilginç: RTL+ buna değer mi? Testte akış hizmeti

Deezer ile ortaklık, geniş portföy sağlar

18 Ağustos 2022’den itibaren yeni RTL+ Müzik uygulaması tamamen çalışır durumda olacak. En başından itibaren geniş bir portföy sunabilmek için RTL+, Deezer ile işbirliği yapıyor. Fransız şirket, 2011’den beri Almanya’da da mevcut olan kendi müzik akışı hizmetini işletiyor. RTL+ Musik, kullanıcılara Deezer içeriğine tam erişim sağlar, ancak Deezer’ın kendisi aracılığıyla değil, kendi uygulamaları içinde.

RTL+ Musik ayrıca küratörlüğünde çalma listelerine ve radyo istasyonlarına sahiptir.Fotoğraf: RTL+ Müzik aracılığıyla TECHBOOK

Yayın Eş Başkanı Eva Messerschmidt’e göre, mevcut teklif 90 milyondan fazla şarkı, küratörlüğünde çalma listeleri ve 100’e kadar radyo yayını içeriyor. Özel özellik ayrıca mevcut isteğe bağlı video içeriğine yakın bağlantıdır. RTL+, formatları TV dışında yalnızca platformda görülebilen özel kanallar RTL ve Vox tarafından desteklenmektedir. Bununla birlikte “Temptation Island” gibi şovlar için özel çalma listeleri var. İki uygulama da teknik olarak bağlantılıdır, böylece bir düğmeye basılarak değiştirilebilirler.

Teklif, bu yıl radyo oyunlarını ve podcast’leri içerecek şekilde genişletilecek. Böylece kullanıcılar her şeyden önce çok fazla müzik bekleyebilirler. Görsel olarak, RTL+ Musik, net bir medya kitaplığı ve favori içerik için ayrı bir alana sahip mevcut müzik akışı uygulamalarına dayanmaktadır. Entegre şarkı sözleri veya bir çalma listesini dışa aktarma seçeneği gibi özellikler de yakında geliyor.

RTL+ müziğin maliyeti nedir?

Yeni teklif ayrıca bazı RTL+ abonelik modellerini de değiştiriyor. Şimdiye kadar, ücretsiz, reklamla finanse edilen abonelikten premium ikili tarifeye kadar üç tarife seviyesi olmuştur. Bu, diğer şeylerin yanı sıra hiçbir reklam içermedi ve özel içeriğe erişim sağladı. Gelecekte bunun yerine bir paket olacak:

Ekran görüntüsü fiyatları RTL+ müzik
Artık hem RTL+ hem de müzik teklifini içeren ek bir abonelik var.Fotoğraf: RTL+ Müzik aracılığıyla TECHBOOK

Birçokları için iyi haber: Ücretsiz tarife yürürlükte kalmaya devam ediyor. Ücretsiz teklif, video akış hizmetini çok ince bir sürümde ve videonun önünde birkaç reklamla birlikte sunmaya devam edecek. Aylık 4,99 Euro’luk prim tarifesi ile şimdilik hiçbir şey değişmeyecek. Aboneler, “The Bachelor” gibi formatları yayınlanmadan bir hafta önce TV’de izleyebilmeleri için RTL+ Orijinallerine ve TV öncesi işlevine erişir.

Bu nedenle değişiklikler esas olarak Premium Duo tarifesi ile ilgilidir. Bu, gelecekte RTL+ Max olarak adlandırılacak ve ayda 12,99 Euro’ya mal olacak. İlk altı ay için fiyat, tanıtım teklifi olarak 9,99 Euro’dur. Tarife, reklam içermeyen tek tarifedir ve RTL+ müziğe erişim sunar. RTL+ müzik için ayrı bir abonelik henüz mevcut değil. Aksi takdirde, ödeme yapan kullanıcılar için hiçbir şey değişmeyecektir; rezerve edilen modeller değişmez. Ancak yeni tarifeyi 17 Ağustos’tan itibaren rezerve edebilirsiniz.genel-25