Ordu-2022 Uluslararası Askeri-Teknik Forumunun bir parçası olarak, Ruselectronics Holding (Rostec’in bir parçası) ilk kez otomobiller, trenler, helikopterler, uçaklar ve gemiler için en yeni uydu iletişim anten sistemleri serisini sundu. “Yörüngedeki yerli uydular aracılığıyla, ekipman, nakliye yolcularının Rusya’nın herhangi bir yerinde istikrarlı yüksek hızlı iletişim kullanmasını sağlayacak.“, mesaj diyor.Şirket, anten sistemlerinin yerleşik multimedya sistemleriyle entegre olduğunu ve özellikle video konferans, yüksek hızlı İnternet bağlantısı ve IP telefon gibi organizasyonlara izin verdiğini kaydetti. Ayrıca sistem, taşımacılığın yönetimi ve kontrolü için gerekli izleme bilgilerinin değişimini sağlayabilir.

Anten sistemleri oluştururken, Avtomatika uzmanları, ulaşımda multimedya uydu iletişim sistemlerinin yeteneklerini önemli ölçüde genişletmeye izin veren gelişmiş teknik çözümler kullandı. Komplekslerin seri üretiminin 2023 yılında başlaması planlanıyor, müşteriler şimdiden bizimle iletişime geçiyor“, dedi Sakhnenko.

Ordu-2022 forumunun bir parçası olarak, Avtomatika endişesi (Ruselectronics’in bir parçası) üç tür sistem sundu – uçaklar, helikopterler ve mobil nesneler için.

Havacılık uydu sistemi Superjet, Tu-214, MS-21 gibi yolcu uçakları için tasarlanmıştır. Ekipman ayrıca dronlara da monte edilebilir. Hareketli nesne sistemi, arabalar ve trenler için tasarlanmıştır. 2022 yılında, ekipman Moskova – St. Petersburg – Petrozavodsk – Murmansk güzergahında başarıyla test edildi.genel-22