Jurassic World yıldızı Bryce Dallas Howard, üçleme için kendisine başrol oyuncusu Chris Pratt’ten “çok daha az” ödendiğini iddia ediyor. Oyuncu-yönetmen, Insider ile yaptığı bir röportajda, 2018’de Jurassic World: Fallen Kingdom için daha önce bildirilenden daha büyük, yanlış bir ücret farkı olduğunu doğruladı. O sırada, raporlar Howard’ın devam filmi için 8 milyon dolar (yaklaşık 63 sterlin) kazandığını, yardımcı lider Pratt’tan 2 milyon dolar (yaklaşık 15 sterlin) daha az kazandığını belirtti. Gerçi şimdi eşitsizlik daha kötü görünüyor.

Howard, “Raporlar çok ilginçti çünkü bana raporların söylediğinden çok daha az, hatta çok daha az ödeme yapıldı” dedi. içeriden öğrenen. “Jurassic için müzakerelere başladığımda 2014 yılıydı ve farklı bir dünyaydı ve büyük bir dezavantajdaydım.” Anlaşılan, Howard’dan o sırada üç Jurassic yeniden başlatma filmi için bir sözleşme imzalaması istendi – Jurassic World, Fallen Kingdom ve Dominion – anlaşmayı taşa koydu.

Jurassic World Dominion İncelemesi: Gerçek Dino’da Neler Oluyor?

Bunu fark eden Howard, kendisine ek gelir ödemesi için stüdyo yöneticileriyle görüşen Pratt ile ödeme eşitsizliğini tartıştı. Bu, spin-off video oyunları ve tema parkı gezileri gibi sözleşmeye bağlı olmayan Jurassic World ile ilgili satışların her iki müşteri adayı için de eşit ücrete dönüşeceği anlamına gelir. Howard, Jurassic World: Evolution video oyunlarının her ikisinde de yer aldı ve LEGO Jurassic World unvanında da yer aldı.

“Söyleyeceğim şu ki, Chris ve ben bunu tartıştık ve ne zaman bir oyun ya da gezinti gibi daha önce müzakere edilmemiş şeyler üzerinde iğneyi hareket ettirmek için bir fırsat olsa, bana kelimenin tam anlamıyla şöyle dedi: ‘Siz çocuklar bir şey yapmana bile gerek yok. Bütün müzakereleri ben yapacağım. Aynı parayı alacağız ve bunu düşünmene gerek yok Bryce,” dedi Howard. “Ve bunu yaptığı için onu çok seviyorum. Gerçekten öyle, çünkü bu tür şeyler için filme aldığımdan daha fazla para aldım.”

İlk Jurassic World filmi 2015 yılında vizyona girdi ve dünya çapında toplam 1,67 milyar dolar (yaklaşık 13.258 rupi) hasılat elde etti. 2018’deki devam filmi Fallen Kingdom 1.3 milyar doları (yaklaşık 10.320 rupi) aştı, daha yeni Dominion ise küresel olarak 974 milyon dolar (yaklaşık 7.732 sterlin) hasılat elde etti. Üç film de Universal Pictures tarafından dağıtıldı.
genel-8