Akıllı evinizi daha da erişilebilir kılmak için Apple, diğer insanları davet etme seçeneği sunar. Apple’ın Ev uygulamasıyla, aileniz veya arkadaşlarınızın ziyaret ettiklerinde HomePod’unuzda kendi müziklerini çalmaları kolaydır. Işıklara, termostatlara ve hatta kahve makinesine erişimi özel olarak kontrol edebilirsiniz. Bu kısa rehberde size bunu nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

Öncelikle, davet ettiğiniz kişilerin iPhone, iPad veya Mac gibi Apple cihazlarını kullandığından emin olun. İkincisi, misafirlerinizin cihazları kontrol edebilmesi ve akıllı ekosisteminizdeki değişikliklerle ilgili güncellemeleri alabilmesi için bir iCloud hesabı gereklidir. Hatta Home uygulaması aracılığıyla evin sakinleriyle notları paylaşabilirsiniz.

Aşağıda, Homekit cihazlarına erişimin başkalarıyla nasıl paylaşılacağına ilişkin adım adım bir kılavuz bulunmaktadır.

Evinizi kontrol etmesine izin verilen kişileri bu şekilde davet edersiniz.

  1. başlatır ev uygulaması iPhone, iPad veya Mac’inizde ve üzerine dokunun. Ev. Bu ekranda sağ üstteki menüye gidin ve Ana Sayfa Ayarları. Birkaç ev kurduysanız, istediğiniz yeri seçin. Sonra seçin Ana Sayfa Ayarları.
  2. seçer insanları davet et dışarı.
  3. Apple kimliğini girinkişinin iCloud’da kullandığı – bu bilgi olmadan davetiyeyi gönderemezsiniz.
  4. musluklar Davetiye gönder.
  5. Bu kadar! Alıcı daveti kabul ettiğinde, evinize erişim izni verilecektir.
HomeKit Erişimi Ver - Ekran Görüntüleri

Ev uygulamasında, bir daireyi paylaşmak istediğiniz evi seçin ve birlikte yaşadığınız veya ziyaret ettiğiniz kişilere davetiye gönderin. / © SonrakiPit

Davet kabul edildikten sonra, sakinler (paylaşılan apartmandaki kişilere böyle denir) eklenen aksesuarları kontrol edebilir ve güncellemeleri görebilir. Kişi listenizden birini silmek istiyorsanız, ayarlarda ikamet eden kişinin adına ve ekranın altındaki seçeneğe dokunmanız yeterlidir. kişiyi kaldır. Bu, onun Home uygulaması ayarlarınıza erişimini kaldırır.

Vurgu: Bir ana merkeziniz varsa, oda arkadaşlarınız aksesuarları Siri ile sesle kolayca kontrol edebilir. Aksi takdirde iPhone, iPad veya Mac’ten Home uygulamasına erişim kısıtlanır.

Bu kadar! Artık evinizde veya ofisinizde yaşayan herkes, bu örnekte olduğu gibi, akıllı evinizin tüm avantajlarından yararlanabilir!

Akıllı evinizi başkalarıyla paylaşabileceğinizi biliyor muydunuz? Eğer öyleyse, bu kılavuzu nasıl buldunuz?genel-27