Bu İngiliz biyonik eli, yeni hareketlerle uzaktan güncellenebilir

Avustralyalı yüzücü Jessica Smith bir çocukluk kazasından bu yana protezlerle huzursuz bir ilişkisi var, ancak mahkumiyetlerine bir İngiliz tarafından meydan okunuyor. biyonik el dünyanın herhangi bir yerinde uzaktan güncellenebilir.

2004 Atina Paralimpik sporcusu sol eli olmadan doğdu.

Ebeveynlerine, gelişimine yardımcı olması için bir protez takmaları önerildi, ancak cihaz, küçükken kaynayan bir su ısıtıcısını altüst etmesine ve vücudunun yüzde 15’inde yanıklara neden olmasına neden oldu.

“Bu protez yardımının gerçekten işe yaramadığı gerçeği ile hayatımdaki en travmatik olayı yaratması arasında her zaman bir ilişki olmuştur” dedi.

Ama yanına yaklaştığında merakı alevlendi. ÇovviKuzey İngiltere’deki Leeds merkezli, bağ kurma el.

Bunun duygusal bir meydan okuma olacağını bilmek, Smith cihaz Nisan ayında 37 yaşındayken takıldı. “Böyle bir şeyi denemeye hazır olduğumu düşünüyorum” dedi.

Biyonik eller, üst koldaki kaslardan gelen elektriksel uyarıları, eldeki motorlar tarafından desteklenen harekete dönüştürerek, kullanıcının bir bardak tutmasını, bir kapıyı açmasını veya bir yumurtayı almasını sağlar.

Simon PollardCovvi’yi beş yıl önce kuran , şirket uzmanlarının bir uygulama aracılığıyla güncellemesini sağlamak için cihaza Bluetooth eklemek istediğini söyledi.

CEO, “Müşterinin istediği bazı şeyleri uzaktan değiştirebilmemiz gerçekten güçlü bir şey ve pazarda bir ilk” dedi.

Bazı rakip biyonik eller uygulama tarafından kontrol edilebilir, ancak Pollard Tek bir cihazla konuşma yeteneğinin Nexus’u farklı kıldığını söyledi.

Bunu yapmak için, ortak tarafından yönetilen bir görev olan her kullanıcı için anonimleştirilmiş veriler toplanır. NetApp.

Pollard, Covvi’nin Avustralya, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere dünya çapında 27 distribütöre imza attığını ve aylık üretimi 100’e çıkarmayı hedeflediğini söyledi.

Konuşmacı ve çocuk yazarı olan Smith, Covvi’nin kendisi için şimdiden yeni akımlar yarattığını söyledi.

“Bazıları kibar, bazıları pek kibar olmayan farklı el hareketleri yapıp yapamayacağımı soran birkaç çocuğum oldu” dedi. “Bu sabah Covvi’ye sordum ve bunun önümüzdeki birkaç saat içinde yapılacağını biliyorum.”

Teknolojinin sadece hayatını değiştirmediğini, üç çocuğunun hayatını değiştirdiğini söyledi.

“Muhteşem olduğunu düşünüyorlar ve ben yarı insan, yarı robot gibiyim” dedi.

Elin “biyonik” görünümünün, farklılıktan gurur duyduğu göz önüne alındığında çekici olduğunu söyledi.

“Kim olduğumu saklamaya çalışmıyorum” dedi. “Daha önce hiç bulunmayan teknolojiye erişerek kim olduğumu ekliyorum ve genişletiyorum.”

FacebookheyecanLinkedin
genel-9