Muhtemelen Apple’ın AirTags izleme cihazına aşinasınızdır. FindMy uygulamasıyla birlikte kullanılan AirTag’lerin bisiklet, çanta, valiz (daha sonra bahsedeceğiz), müzik aletleri ve hatta köpeğiniz gibi öğelerinizi izlemek için kullanılması gerekiyor. Öte yandan, başkalarını takip etmek, çalınacak arabaları takip etmek ve Apple’ın asla kullanılmasını amaçlamadığı diğer yasadışı yollarla kullanıldılar.

Alt satır: AirTag’ler pek çok iyi şey yapabilir; hepsi onlara sahip olan kişinin türüne bağlıdır. tarafından geçtiğimiz hafta bir basın açıklaması yapıldı. Okaloosa İlçe Şerif Ofisi (OCSO) iki kez büyük hırsızlıkla karşı karşıya kalan 19 yaşındaki Giovanni De Luca’nın tutuklanmasını detaylandırıyor. De Luca, Destin-Fort Walton Beach Havalimanı’nda taşeron olarak çalıştı ve görünüşe göre yolcuların bagajlarına erişimi vardı.
Geçen ay, 1.600 dolar değerinde eşyaların bulunduğu bir bavul, hedefine asla varamadığı için kayboldu. Bavulda bırakılan bir AirTag, izleyicinin Mary Esther’deki Kathy Court bölgesinde olduğunu gösterdi. Bir haftadan kısa bir süre önce, başka bir gezgin, bagajından 15.000 dolardan fazla mücevher ve diğer eşyaların çalındığını bildirdi. Kathy Court’ta bulunan çalıntı bagajdaki AirTag ile milletvekilleri, o bölgede yaşayan havalimanı çalışanlarının bir listesini inceledi ve De Luca’nın ismine rastladı.

OSCO milletvekilleri, De Luca ile Kathy Court’taki evinde bir görüşme planladılar. Görüşme sırasında, ikinci kurbanın bagajından kaybolan 15.000 dolar değerindeki değerli eşyalar bulundu ve De Luca, ilk kurbanın bagajını karıştırdığını ve içindeki Apple AirTag’i aldığını itiraf etti. Bu hareket, milletvekillerine soruşturmaya başlamak için bir alan sağladığı ve adının geçtiği için tutuklanmasına yol açmış olabilir. AirTag’in yanı sıra, o çantadaki diğer eşyalar henüz bulunamadı.

OCSO’dan Şerif Eric Aden, “Bu tutuklama, Havaalanı Güvenlik Birimimiz, Müfettişlerimiz ve Havaalanı tarafından bu hırsızlıklardan sorumlu kişiyi bulmak ve sorumlu tutulduğundan emin olmak için mükemmel bir ekip çalışması örneğidir.” Dedi. Neyse ki, De Luca görünüşe göre en son teknolojilerden haberdar değildi, çünkü konumunun yuvarlak madeni paraya benzer bir şey tarafından takip edilebileceği aklından geçmemiş gibi görünüyordu. İlk bavulda bulduğu Apple logosu.

Bu yüzden teknoloji için bir kazanç elde edin. Teknoloji: 1 Aptal Suçlu: 0.telefon-1