Roket ve Uzay Şirketi Energia, Ordu-2022 forumunun bir parçası olarak, gelecek vaat eden bir Rus yörünge istasyonunun bir modelini gösterdi. Bu durumda, düzen hemen ikinci aşamanın bir istasyonudur.İstasyonun bu versiyonu, temel, bilimsel ve enerji, düğüm ve ağ geçidi modüllerinin yanı sıra hedef, üretim ve hizmet platformunu içerir. Ek olarak, düzen, umut verici bir uzay aracı olan “Kartal” ı içeriyor.

Ordu-2022 forumunda yeni yörünge istasyonunun bir modeli gösterildi.  RSC Energia tarafından sunuldu.

Temmuz ayında, Roscosmos’un şu anki başkanı Yuri Borisov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı görüşmede, Rusya’yı 2024’ten sonra ISS projesinden çekme kararının alındığını, ancak daha sonra Rusya Federasyonu’nun hala kalacağı biliniyor olsa da söyledi. bu tarihten sonra istasyonda Ayrıca Borisov’a göre, Rusya Federasyonu’nun ISS projesinden çekilmesiyle Rus Yörünge İstasyonu’nun (ROS) oluşumu başlayacak.

Ordu-2022 forumunda yeni yörünge istasyonunun bir modeli gösterildi.  RSC Energia tarafından sunuldu.

Aynı zamanda kaynaklar, istasyonun inşaatının 23028 yılında başlayabileceğini söylüyor. Borisov, 2 yıl önce ROS projesini düşündüklerini kaydetti.

Foruma gelince, bugün 15 Ağustos’ta açıldı ve 21 Ağustos’a kadar sürecek. 72 ülkeden ordunun katılımıyla 289 etkinlik planlıyor.genel-22