Rus büyük tonajlı kamyon Ural Next, VNII Signal (Yüksek Hassasiyetli Komplekslerin holdinginin bir parçası) genel müdürü Vladimir Pimenov tarafından bildirildiği gibi insansız hale gelebilir. Böyle bir kamyonun uzaktan kumanda sisteminden bahsetti.

Ural Next iki dingilli kamyon için uzaktan kumanda teknolojileri üzerinde çalıştığımız GAZ ile iyi bir çalışmamız oldu. Diğer şeylerin yanı sıra bir sürücü yardım sistemi oluşturduk. Bu kamyonun uzaktan kumandası için çalışma yerinin sıradan bir sürücünün kabininden farklı olmaması dikkat çekicidir, yani kamyonu kullanan kişinin “drone operatörü” olmak için herhangi bir ek eğitime ihtiyacı yoktu. Bu bizim tarafımızdan pratikte doğrulanmıştır.


Vladimir PimenovRus büyük kapasiteli arazi kamyonu Ural Next, 2015’ten beri Miass’taki Ural Otomobil Fabrikasında üretildi. Ural-4320 modelinin halefi ve modernizasyonudur. Makinenin maksimum yük kapasitesi 13 ton, motor gücü 310 beygir gücüne kadar çıkıyor.

Daha önce Ural’ın gelecek vaat eden Ural Next kamyonlarının çevre sınıfını Euro-4 ve Euro-5’ten Euro-3’e düşüreceği bildirilmişti. Söylentilere göre, Ural Otomobil Fabrikası, egzozlarının mevcut olandan belirgin şekilde “kirli” hale gelmesi nedeniyle geleneksel yüksek basınçlı yakıt pompalarına sahip “yaptırım karşıtı” Yaroslavl YaMZ-536 dizel motorlarına geçecek.

Buna ek olarak, Ural gelecek yıl yeni kendi akslarının üretimine başlamayı planlıyor – 7,5-9 ton taşıma kapasiteli ön akslar ve 10 ila 16 ton taşıma kapasiteli ön akslar. Bütün bunlar, tesisin üretim hacimlerini artırmasına ve pazardaki rekabeti artırmasına izin vermelidir.genel-22