Dün, Bloomberg’in Mark Gurman, iPhone 14 “oldukça minimum güncelleme.” Söylentiler, standart 6.1 inç iPhone 14 ve 6.7 inç iPhone 14 Max’in büyük ölçüde 2021 muadilleriyle aynı olacak. 6.1 inç iPhone 14 Pro ve 6.7 inç iPhone 14 Pro Max, Karar verici olabilecek yeni bir ön tasarım, daha yüksek çözünürlüklü 48 MP kamera ve yeni nesil bir çip ile işleri renklendirin. Ancak bu yükseltmelere rağmen, yeni telefonlar çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamayabilir.
SızıntılarAppleProTam olarak yerleşik bir sızıntıcı olmayan, ancak zaman zaman bilgi paylaşan ve kendi sözleriyle “bazen haklı olabiliyorlar” diyen , kaynaklarının iPhone 14 Pro ve Pro Max üniteleri ile zamanında ellerine geçtiğini söylüyor. ve paylaşmak için bazı düşünceleri vardı.

iPhone 14 Pro hap+delik kesikleri üzerinizde büyüyecek (ya da onunla yaşamayı öğreneceksiniz)

İlk olarak, hap ve delik düzeni, yerine koyacağı çentikten işlevsel olarak farklı değildir ve kimileri için göz kamaştırıcı olsa da, bir süre sonra farkına bile varmazsınız ya da kaynağı öyle sanıyor. Ayrıca, iPhone 14 Pro ve Pro Max’in Samsung’un en yeni modellerini kullanacağını söyleyen bir raporla uyuşmayan iPhone 13 Pro ve Pro Max ile karşılaştırıldığında ekran kalitesinin gelişmediğini de ekliyorlar. M12 nesil OLED teknolojisi.
Ayrıca iPhone 14 Pro Max’in tuğla gibi hissettirdiğini söylüyorlar. Raporlar öyle olacağını söylüyor boyutları büyüyor ve bu da biraz daha ağır olup olmayacağını merak etmemize neden oluyor. Daha önceki bir söylentiye göre, iPhone 14 Pro Max, 4.323mAh pil, önceki modeldeki 4.352mAh pilden biraz daha küçük. Öte yandan iPhone 14 Pro, iPhone 13 Pro’nun 3.095mAh hücresine kıyasla biraz daha büyük 3.200mAh pil sunacak.

Ayrı bir söylenti, iPhone 14 Pro Max’in 2 saat 10 dakika daha pil ömrü kazanabileceğini söylemişti ve bugünkü sızıntı, “pil ömrünün birkaç saat arttığını” belirterek bunu doğruluyor.

48 MP kamera kullanmanın bir avantajı var

İPhone, yıllardır harika fotoğraflar çıkarırken 12MP kamerayla takılı kaldı. Bu yıl çözünürlükte 12MP’den 48MP’ye bir yükseltme bekleyebiliriz. Yeni sensör, mevcut üniteden yaklaşık yüzde 57 daha büyük olacak. Dezavantajı ise daha küçük piksellere sahip olması ve bu nedenle yeni sensör Pro modellerin daha ayrıntılı görüntüler sağlamasına yardımcı olurken, daha küçük pikseller düşük ışık performansını etkileyebilir.

Bu korku, yeterli ışık olduğunda 48MP modülünün harika çalıştığını ancak gece modunun o kadar da etkileyici olmadığını ve görüntülerin gürültüye duyarlı olduğunu söyleyen LeaksApplePro tarafından tekrarlandı. Apple muhtemelen piyasaya sürülmeden önce bunu düzeltecektir.

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo daha önce iPhone 14 Pro kamerasının “cep telefonu kamera fotoğrafçılığını yeni bir düzeye çıkaracağını” söylemişti, bu nedenle herhangi bir küçük eksiklikten bağımsız olarak, iPhone 14 Pro muhtemelen en iyilerden biri olacak. yılın en iyi kameralı telefonları.

Önceki raporların ve sızdırılan kukla birimlerin ve şemaların önerdiği gibi, kamera adası daha büyük 48MP sensöre uyum sağlamak için boyut olarak büyütüldü. Bugünün söylentisi ayrıca iPhone 14 Pro’nun daha net ses sağlayan daha iyi hoparlörlerle donatıldığını söylüyor.

LeaksApplePro’nun yüksek bir güvenilirlik puanı olmadığı için bu söylentiye ihtiyatla yaklaşmak en iyisidir. Ayrıca, Apple ürünleri sızıntılara karşı bağışık olmasa da, şirketin tekliflerinin uygulamalı olarak sızdırılması nadirdir.

Apple’ın iPhone 14 serisini piyasaya sürmesi bekleniyor 6 Eylül standartla birlikte Bütçeye uygun giyilebilir ve dayanıklı bir Apple Watch Pro olan Series 8’i izleyin.

telefon-1