Bugün Apple, test amacıyla geliştiricilere iOS 16, iPadOS 16, watchOS 9 ve tvOS 16’nın beta 6’sını yayınlamayı uygun gördü. Yeni beta yapıları, beta 5 yayınlandıktan bir hafta sonra gelir. Bir geliştiriciyseniz, şu anda uyumlu cihazlarınıza Apple Developer Center’dan en son derlemeyi indirebilir ve yükleyebilirsiniz. Konuyla ilgili daha fazla ayrıntı okumak için aşağı kaydırın.

Apple, Test Amaçlı Geliştiricilere iOS 16, iPadOS 16, watchOS 9 ve tvOS 16 Beta 6’yı Yayınladı

Kayıtlı bir geliştiriciyseniz, en son iOS 16 ve iPadOS 16 beta 6’yı uyumlu iPhone ve iPad’inize hemen şuradan indirebilirsiniz. Apple Geliştirici Merkezi. Geliştirici merkezinden uygun yapılandırma profilini yüklediğinizden emin olun; güncelleme, kablosuz olarak iPhone veya iPad’inizde kullanılabilir olacaktır. iOS 16, yenilenen Kilit Ekranı, yeni Odak modu, iCloud Fotoğraf Kitaplığı ve çok daha fazlasını içeren masaya bir tekne dolusu ileriye dönük eklemeler getirecek. Duyuru yazımızda daha fazla ayrıntıya göz atın.

Apple, iOS 16 beta 6 dışında geliştiricilere watchOS 9 beta 6’yı da ekledi. En son beta sürümünü yüklemek için kayıtlı geliştiricilerin, geliştirici merkezinden uygun yapılandırma profilini indirmeleri gerekir. Bunu yaptıktan sonra tek yapmanız gereken iPhone’unuzdaki özel Apple Watch uygulamasına gitmek ve Genel > Yazılım Güncelleme. Apple Watch’unuzun en az yüzde 50 şarjlı veya prize takılı olduğundan emin olun. Ayrıca, Apple Watch’ınız iPhone’unuzun menzilinde olmalıdır. watchOS 9, bir avuç yeni saat yüzü, EKG uygulamasında Afib desteği, yeni uyku izleme özellikleri ve daha fazlasını getirecek.

geliştiricilere iOS 16, iPadOS 16, watchOS 9 ve tvOS 16'nın beta 6'sı

Geliştiriciler için iOS 16 ve iPadOS 16 beta 6 güncellemesinin yanı sıra tvOS 16 beta da mevcut. Buna hazırsanız, Xcode aracılığıyla bir profil yükleyerek tvOS 16 beta 6’yı Apple TV’nize indirebilirsiniz. tvOS 16, geliştiriciler ve TV’deki Apple Watch uygulamaları için cihazlar arası bağlantı sağlar. Nintendo Joy-Cons desteği, Pro Kontrolörler, HDR10+ ve çok daha fazlası gibi bir sürü yeni ekleme var.

Şu anda yeni betaların masaya ne getirdiğinden emin değiliz. Daha fazla ayrıntı için geliştiricilerin yeni yapılarla uğraşmasını bekleyeceğiz. Hepsi bu kadar arkadaşlar. İPhone’unuza en son iOS 16 beta 6’yı yüklemek mi istiyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşın.

iOS 16 veya iPadOS 16 beta sürümünü test etmekle ilgileniyorsanız, aşağıdakilere göz atın:

Herkese açık betayı yüklemek ister misiniz? Aşağıdakilere göz atın:

Bir spin için watchOS 9 beta almakla ilgileniyor musunuz? Aşağıdakilere göz atın:

Bunun yerine genel betayı yüklemek ister misiniz? Aşağıdakilere göz atın:

Apple TV’nizde tvOS 16 beta’yı denemek ister misiniz? Aşağıdakilere göz atın:

Apple TV’de tvOS 16 genel beta sürümünü indirip yüklemek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:genel-17