Fotoğrafçı Nicholas Sherlock, algoritmaların kullanımıyla yeniden keşfedilen yeni sürümler oluşturmak için çekilen tüm fotoğrafları doğrudan OpenAI’nin DALL-E 2 yapay zeka sistemine gönderen bir Sony kamera uygulaması oluşturdu. Resmi çekersiniz ve o çekimden ilham alarak yeni bir şey hayal eder. Uygulamanın adı Quantum Mirror, Github’da yayınlandı ve Alpha 7 ve Alpha 7R II gibi eski modelleri içeren ancak Alpha 7 III veya daha yeni kameraları içermeyen Android tabanlı Sony kameralar için tasarlandı. Fotoğraflar – fotoğrafçıyı web sitesinde iyi açıkladı ve Petapixel dergisine – yeni versiyonlar icat eden ve olabilecek bir dünyayı ortaya çıkaran AI DALL-E 2’ye gönderilir. Paralel evrenleri incelemenin bir yolu ».

Web sitesinde görülebileceği gibi, etki her şeyden çok bir öneridir. AI orijinalinden çok uzaklaşmaz, ancak yaptığınız şeyin düzenlenmemiş versiyonlarını sunmakla kendini sınırlar. Sanki aynı kameraya sahip, sizinle birlikte aynı hedefler üzerinde çalışan bir fotoğrafçı arkadaşmış gibi.

Orijinalinden yeniden yapımına

Orijinalinden yeniden yapımına

Fotoğraf Galerisi5 fotoğraf

görüş

Ancak deney kuşkusuz ilginç ve sadece fotoğraf meraklıları için yeni ufuklar açmıyor. E 2’den bu yana, metin açıklamalarından çarpıcı görüntüler oluşturabilen bir makine öğrenimi modeli kullandığını unutmayın. Elon Musk ve Sam Altman tarafından kurulan kar amacı gütmeyen kuruluş OpenAI’nin yeni projesi, bir tür otomatik illüstratör. Almak istediğiniz görüntünün açıklamasından başlıktan başlar, AI mesajı anlar, öğeleri arar ve çizimi oluşturur. Metinden görüntüye modeller genellikle doğrudan web’den alınan büyük veri kümeleri üzerinde eğitilir ve bu da çeşitli sorunlara yol açabilir. Kuantum Ayna durumunda, Sherlock, Dall-E2’yi bir tür “akıllı” Photoshop olarak kullanır ve hayal gücünü post prodüksiyonda görüntüleri çalıştırma olasılığını bırakır. Etkisi genellikle şaşırtıcıdır.genel-18