çalışan nasıl olacak Piyasa yokuş aşağı giderken kurumsal müşterileri maliyetleri düşürmeye başladığında yeni başlayanlara fayda sağlıyor mu? Mevcut eğilimlerin devam edip etmediğini öğreneceğiz.

Geçen yıl bir B2B2C modeli aracılığıyla çalışanlara sağlanan faydalar hizmetleri sunan girişimlerin sayısında bir artış oldu, çünkü neredeyse her şirket Büyük İstifa sırasında yetenekleri elde tutmak ve çekmek için çalışanlara sağlanan faydalara odaklandı. Bu girişimler, işverenleri aracılığıyla tüketicilere ücretli bakım izni koordinasyonu ve doğurganlık hizmetlerinden indirimli spor salonu üyeliklerine kadar her şeyi satıyor.

Ancak 2021’in serbest harcamaları artık bittive bu yeni başlayanlardan bazıları, piyasa koşulları kötüleşmeye devam ederse, sundukları hizmetleri doğrama bloğunda bulabilirler.

Ufukta gerçekten bir durgunluk varsa, bu girişimlerin çoğu gelecekteki büyümelerinden korkmakta haklı olabilir, ancak İK araştırma şefi Brian Kropp Gartner, bu düşüşün sonuncuyu yansıtacağını düşünmüyor. Kropp, TechCrunch’a, piyasa bir resesyona girse bile, devam eden işgücü sıkıntısı nedeniyle 2008’de gördüğümüze benzer olmayacağını söyledi.genel-24