Samsung bu hafta Galaxy Unpacked etkinliğinde Galaxy Z Fold 4 akıllı telefonunu piyasaya sürdü. Galaxy Z Fold4, geçen yıl piyasaya sürülen Galaxy Z Fold3’ün halefi olarak geliyor.

Samsung Galaxy Z Fold 4, önceki modele neredeyse benzer bir tasarıma sahip. Ancak 263 gram ağırlığında ve Z Fold 4’e göre 8 gram daha hafif olan şirket, menteşe mekanizmasında da bazı iyileştirmeler yaptı ve şimdi Veritas sertifikasıyla geliyor.

Katlanabilir akıllı telefon, 2316 x 904 piksel çözünürlüğe ve 48Hz ve 120Hz uyarlanabilir yenileme hızına sahip 6,2 inç HD+ Dinamik AMOLED 2X kapaklı ekrana sahip. Cihazı açtığınızda, 120 Hz yenileme hızına ve 1 Hz ile 120 Hz arasında Uyarlanabilir yenileme hızı desteğine sahip 7,6 inç Dinamik AMOLED 2X Infinity Flex Ekran bulunur.

Kaputun altında, Galaxy Z Fold 4, Qualcomm’un en yeni yonga seti – 12GB LPDDR5 RAM ve 1 TB’a kadar depolama ile eşleştirilmiş Snapdragon 8+ Gen 1 ile birlikte geliyor.

Yakışıklı toplam beş kamera paketleri. Telefonun arkasında üç ve her iki ekranda da ön kamera olarak iki tane. Birincil ekran sensörü, bir ekran altı kamera birimidir. Hikayenin tamamı için buraya tıklayın.genel-9