Otomobil üreticileri ve tedarikçileri Amerika Birleşik Devletleri’ndeki pil fabrikalarında çığır açıyorlar ve on yılın sonuna kadar EV’lere girmek için yarışıyorlar.

AlixPartners’a göre LG Energy, SK Innovation, Panasonic ve Samsung gibi otomobil şirketleri ve tedarikçileri ABD’de pil üretimini artırmak için 2026’ya kadar 38 milyar dolardan fazla yatırım yapıyor. Temmuz ayında, Kansas ve Kuzey Carolina, tarihlerindeki en büyük ekonomik kalkınma projelerini açıkladı ve Ford, pil üretimini Tennessee ve Kentucky’ye getirmek için bir anlaşma yaptı.

Bu, karada pil üretiminde bir patlamanın sadece başlangıcı: Elektrikli araçların ve pillerin yerli üretimini teşvik etmek için vergi kredilerini içeren Enflasyon Azaltma Yasası, üreticilere pil ve mineral işleme üretimini hızlandırmak için 30 milyar dolarlık kredi sunuyor. güneş panelleri ve rüzgar türbinleri ve EV’ler ve güneş panelleri için tesisler inşa etmek için 10 milyar dolar.

Halihazırda duyurulan çok yıllı projeler, on yılın ortasına kadar EV’ler için pil üretmeye başlamayacak, ancak tedarik zincirinin kısaltılması, nihayetinde üreticilerin maliyetleri kontrol etmesine ve hammadde için yabancı kaynaklara bağımlılığı azaltmasına yardımcı olacak. Yerli bir akü endüstrisi inşa etmek, otomobil üreticilerinin yakın ortaklar arasında bir arada bulunmasına da olanak tanır; bu, endüstrinin farklı akü kimyalarını denemeye başlaması için çok önemli bir faktördür.

AlixPartners’ın otomotiv genel müdürü Arun Kumar, “Bu şekilde, her zaman sürekli bir avantaja sahip olmanız ve zincirdeki birkaç tedarikçiyle uğraşmak yerine pazarla buluşmanız için yenilik yapmanıza ve yeniden yapılandırma yapmanıza olanak tanıyan bir geri bildirim döngüsüne girersiniz” dedi. ve endüstriyel uygulama.

Kumar, “Bütün mühendisliği, tasarımı, pazarlamayı ve satışı çözdüğünüzü, ancak o zaman bu araçları üretmek ve satmak için yeterli lityum iyon piliniz olmadığını düşünün,” diye ekledi. “İki yıl geride kalırsanız, kaybetmiş sayılırsınız çünkü o zaman pazarı ele geçirmeye çalışmakla mücadele edeceksiniz.”

Yürütülen bazı büyük projelere bir göz atalım:genel-24