Değerlendirme: 3.3/5

Fiyat: 3.499 Rs

Hindistan’daki ekonomik spor saati segmenti, bileğinizde bir yer için yarışan çok sayıda marka ile oldukça kalabalık. 4.000 Rs’nin altındaki saatler, genellikle daha büyük bir ekran, ek sensörler ve küçük bir premium için daha fazla fitness modu gibi özellikler sunarak bir fitness bandı düşünen tüketicileri etkilemeye çalışır. Gürültü, son zamanlarda bir izlenim bırakmayı umarak ringe birkaç yeni seçenek attı.

Resim Kredisi: Tech2 | Ameya Dalvi

Bazı ilginç özellikler sunan Noise ColorFit Pro 4 elimizde. İki haftaya yakın bir süre kullandıktan sonra, bizi neyin etkilediğini ve neyin iyileştirilmesi gerektiğini size söylemenin zamanı geldi.

Noise ColorFit Pro 4 hakkında beğendiklerimiz:

Hafif ve rahat giyilebilir, çoklu renk çeşitleri
Noise ColorFit Pro 4 tasarımı, standart bir dikdörtgen çerçeve ve fiziksel bir düğme ile oldukça geneldir. Çerçevenin iyi yanı mat bir yüzeye sahip olması ve parmak izi ya da leke bırakmaması. İncelemek için aldığımız Teal Blue çeşidi, benim zevkime göre biraz fazla cazip olabilecek altın bir çerçeveye sahipti ama eminim ki daha genç bir kalabalığa hitap edecek. Olmazsa, şirket aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç ilginç renk çeşidi sunuyor.

Polikarbonat kabuk, saati son derece hafif (24,2 gram) yapar ve silikon kayışlar, saati uzun süre kullandıktan sonra bile ciltte tahrişe neden olmaz. Kayışların standart 22 mm genişliğe sahip olduğu göz önüne alındığında, aynı genişlikteki herhangi bir üçüncü taraf kayış ile değiştirilebilirler. IP68 derecesi, saatin toza ve suya dayanıklı olmasını sağlar, ancak yüzmeye karşı dayanıklı değildir. Endişelenmeden en yoğun musonda açık havada giyebilirsiniz; sadece onu giyerek havuza dalmayın.

Taç kaydırmalı basit kullanıcı arayüzü
Saat tasarımı göz alıcı olmayabilir ancak ilginç bir unsuru var. Sağ kenardaki tek fiziksel düğme, birden çok amaca hizmet eden küçük bir tepeye sahiptir. Basıldığında, ekranı açabilir veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntüleyebilir veya farklı bir ekrandayken ana sayfa düğmesi görevi görebilir. Tepe, farklı menülerde kaydırma tekerleği olarak veya ana ekranda takılı tüm saat yüzleri arasında geçiş yapmak için kullanılabilir; hoş bir dokunuş.

Gürültü ColorFit Pro 4 İzle İnceleme Taç

Resim Kredisi: Tech2 | Ameya Dalvi

Kullanıcı arayüzü basit ve gecikmesizdir. Ayarlar için ana ekranı aşağı kaydırabilir ve bildirimleri kontrol etmek için yukarı kaydırabilirsiniz. Sola veya sağa kaydırmak sizi günlük aktivite ilerlemesi, kalp atış hızı, uyku verileri, SpO2 seviyesi vb. gibi widget’lar arasında götürür. Çoğu ekranda (ana sayfa dışında) sağa kaydırmak sizi önceki ekrana götürür ve bahsettiğim gibi, atlayabilirsiniz. fiziksel düğmeye basarak herhangi bir yerden ana ekran.

Doğrudan arama özelliği
Noise ColorFit Pro 4 ayrıca arama işlevine sahiptir ve yerleşik bir mikrofon ve hoparlör sayesinde bu saatten doğrudan arama yapabilir ve sohbet edebilirsiniz; ayrıca izleme ekranında bir çevirici alırsınız. Elbette, aramayı yönlendirmek için saatin telefonunuzla senkronize edilmesi gerekir. Benzer şekilde, saatte gelen aramaları da cevaplayabilir veya reddedebilirsiniz. Hoparlör çok yüksek olmadığı için arama kalitesi en iyi ihtimalle daha sessiz bir yerde kullanılabilir. Yine de sahip olmak harika bir özellik.

Keskin ve canlı ekran
Ekran, bu saatin kolayca öne çıkan özelliğidir. Pro 4, 356 x 400 piksel çözünürlüğe sahip 1.72 inç TFT-LCD ekrana sahiptir. 311 PPI piksel yoğunluğu sayesinde ekran oldukça keskin ve renk üretimi de oldukça iyi. Şirket, ekranda çizilmeye dayanıklı cam veya oleofobik kaplamadan bahsetmiyor, ancak iki haftalık kullanımdan sonra herhangi bir çizik göremedim. Ancak ekranda leke işaretleri görülüyor ve bunların periyodik olarak silinmesi gerekiyor.

Gürültü ColorFit Pro 4 İzle İnceleme Ekranı

Resim Kredisi: Tech2 | Ameya Dalvi

Şirket, ekran için 500 nit’lik bir tepe parlaklık seviyesi belirtiyor ve iç mekanda orta nokta işaretine yakın yeterince parlak. Açık havada parlak güneş ışığı altındayken, daha iyi okunabilirlik için maksimuma yakınlaştırmanız gerekebilir. Uzun lafın kısası, testimiz boyunca ekran kalitesi veya parlaklıkla ilgili bir sorunla karşılaşmadık.

Belirli antrenmanların otomatik algılanması
Noise ColorFit Pro 4, sözde 100 farklı antrenmanı izleyebilir, ancak bunlar çoğunlukla yürüme, koşma, bisiklete binme, serbest antrenman ve birkaç sporun farklı varyasyonlarıdır. İşin iyi yanı, saatin belirli antrenmanları otomatik olarak algılayabilmesi ve sizi bunlarla ilgili uyarabilmesi. Örneğin, koşu bandını yaklaşık 5 dakika kullandıktan sonra saat, bir antrenmanın ortasında olup olmadığımı ve 3 veya 4 seçenekten birini seçmemi istedi. Ayrıca, otomatik olarak izlediği ilk 5 dakikadaki verileri de hesaba kattığını belirtin. Bu oldukça akıllıca!

Yürüyüşler ve koşular, GPS’siz bir saat için makul bir doğrulukla izlenir. Segment için standart olan %5’lik bir hata payı bekleyin. Ayrıca, 5 dakika ile bir saat arasında değişen bir sıklıkta tüm gün kalp atış hızı izleme olanağına da sahip olursunuz. Bu saat ayrıca kan oksijen seviyenizi takip etmek için bir SpO2 sensörüne sahiptir. Saati yeterince sıkı takarsanız adil bir iş çıkarır. Okumalar, tezgah üstü oksimetrelerden bir veya iki puan daha düşük, bu yüzden onları çok ciddiye almayın.

İyi pil ömrü
Dürüst olmak gerekirse, bu saatin pil ömrü ne hoşumuza gitti ne de hoşlanmadık. Şirket, Noise ColorFit Pro 4 için bir haftalık pil ömrü sunuyor ve standart bir yükle altı tam gün çıkarmayı başardık. İşin iyi yanı, fazla taahhüt vermemesi, ancak GPS’siz bir saat için altı gün, gurur verici bir rakam değil. Bu fiyat aralığındaki birkaç spor saati, 10 günlük işareti rahatlıkla geçmeyi başarır. Yine, 6 gün kötü olmasa da, Gürültü daha yükseği hedeflemelidir.

Noise ColorFit Pro 4’te sevmediğimiz şeyler:

Çok az veri analizine sahip temel yardımcı uygulama
Bu saati kullanmaya başlamadan önce telefonunuza veya tabletinize NoiseFit uygulamasını yüklemeniz ve saati onunla senkronize etmeniz gerekir. Uygulama, toplanan fitness verilerinin çok az analizi ile biraz fazla basit. Saatte bulunan aynı temel bilgilerin daha büyük bir ekranda sunulması gibi. Size günlük aktivite ilerlemesini, önceki egzersiz verilerini, kalp atış hızı çizelgesini, önceki gecenin uyku verilerini ve son ölçülen SpO2 seviyesini gösterir.

Gürültü ColorFit Pro 4 İzle İnceleme Kullanıcı arayüzü

Resim Kredisi: Tech2 | Ameya Dalvi

Antrenman verileri dışında, haftalık veya aylık analiz veya raporlar almadığınız için eski verileri koruduğunu düşünmüyorum. Evet, bunun bir bütçe saati olduğunun farkındayım ama rakipler benzer fiyat noktalarında daha iyi bir iş çıkarıyorlar. Ayrıca, saatin fazladan bir donanımı olduğunu hissediyorum, ancak sığ yardımcı uygulama onu engelliyor. Şirketin düşünmesi gereken bir şey.

Arama özelliği bazen sorunlu
Arama özelliğinin olması iyi olsa da, özellikle gelen aramalar için bazen düzensiz olabilir. Uygulama, gelen arama uyarılarını saate gönderir ve gelen aramaları kabul etme, susturma veya reddetme seçeneklerine sahip olursunuz. Bazen, saat ekranındaki düğmelere dokunmasına rağmen hiçbir şey yapmayı reddediyordu. Bu, şirketin isterlerse bir sonraki yazılım güncellemesinde düzeltebileceği bir şeydir.

Bazı özellikler daha iyi uygulanabilirdi
Benzer şekilde, örneğin uyku takibi gibi akıllıca uygulanabilecek bir dizi özellik vardır. Şirket, derin uyku, hafif uyku ve REM uykusunun kuantum dağılımını hesaplama ve sağlama zahmetine katlandı, ancak sonuçları yalnızca bir önceki gece saklayabilir. Saatte kontrol etmekten bahsetmiyorum bile, ancak gece yarısı vuruşunda eski verileri sildiğini düşünüyorum ve uygulamada bile mevcut değil.

Diğer konu stres izleme ile ilgilidir. Bu özelliği bir bütçe saatinde görmek harika ama otomatik olarak izlemiyor gibi görünüyor. Saatte bunun için özel bir widget da var ama pek bir işe yaramaz. Zaman zaman manuel olarak ölçüm yapmak zorunda kaldım, bu da pek işe yaramıyor. Bu özelliğe sahip olma fikri, gün boyunca stres seviyenizi izlemektir ve bunu otomatik olarak yapmazsa neredeyse anlamsızdır.

Seçtiğiniz saat yüzü için saatte yalnızca bir yuva
Şirket, ColorFit Pro 4 için 150’den fazla saat yüzü olduğunu iddia ediyor ve bu muhtemelen doğru. Aralarından seçim yapabileceğiniz iyi bir yayılma var ve kullanmayı isteyeceğim yarım düzine buldum. Bu saat, silemeyeceğiniz önceden yüklenmiş seçeneklere ek olarak, seçtiğiniz bir saat yüzünü saatinizde saklamanıza izin verdiği için heyecanım burada sona erdi. Uygulamadan her yenisini aktardığınızda, en son yüklenen yüz değiştirilir. Ayrıca, her saat yüzünün saate aktarılması bir dakikadan fazla sürdüğü için yükleme hızı oldukça yavaştır.

Fiyat, karar ve alternatifler:

Noise ColorFit Pro 4, bir yıl garanti ile 3.499 Rs karşılığında satın alınabilir. Fiyatı sundukları için makul ve keskin bir ekran, arama ve taç kaydırma gibi birkaç harika özelliğe sahip. Aynı zamanda, gözden kaçırılması zor olan bazı eksiklikler vardır. Aşırı basit uygulama da hiçbir iyilik yapmıyor. Bu Gürültü saati için hayatı daha zor hale getirmek için, bu rekabetçi bir segmenttir ve 4.000 Rs altında daha iyi alternatifler elde edersiniz.

Gürültü ColorFit Pro 4 İzle İnceleme Tasarımı

Resim Kredisi: Tech2 | Ameya Dalvi

Bu segmentteki en iyi seçimimiz, sadece 500 Rs daha karşılığında seçilebilen Amazfit Bip 3 Pro’dur, ancak birçok ekstra ve kullanışlı özellik içerir. Yerleşik GPS, iki kat pil yedeği, yüzmeye dayanıklı 5ATM su geçirmezlik ve en önemlisi, özellikler ve veri analizi açısından NoiseFit’in çok üzerinde olan Zepp uygulamasına sahip olursunuz.

Pro 4 ile benzer özellikler için, ancak daha da büyük ve daha iyi bir ekrana sahip olan, yakın zamanda incelediğimiz Boat Watch Primia’yı da düşünebilirsiniz. Bu form faktörünü tercih ederseniz mükemmel bir yuvarlak AMOLED ekran elde edersiniz ve saatin stil bölümü de daha yüksektir. Benzer bir fiyat noktasında daha iyi seçeneklerin mevcudiyeti ile Noise ColorFit Pro 4’ü tavsiye etmek biraz zor.genel-5