Alec Baldwin’in başrolde olduğu film setinde görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’in 21 Ekim’de vurularak öldürülmesiyle ilgili FBI’ın adli tıp analizi ve New Mexico tıbbi dedektifi raporu Pas tamamlanarak şerife teslim edilmiştir.

Santa Fe İlçesi Şerif Ofisi, soruşturmasının bir parçası olarak, dedektiflerin raporları gözden geçireceklerini ve ardından New Mexico, Bonanza City’de yönetmen Joel Souza’nın da yaralandığı silahlı saldırıda suçlamada bulunulup bulunulmayacağını belirlemek için bulguları bölge savcısına göndereceklerini söyledi. .

Belgelerin ayrıntıları kamuya açıklanmadı, ancak ABC Haberleri rapor edildi eyaletin Tıbbi Müfettişlik Bürosu, Hutchins’in ölümünün, göğsüne isabet eden bir kurşun yarasından kaynaklandığına karar verdi ve “mevcut kolluk raporlarının gözden geçirilmesi, ateşli silahın sette kasıtlı olarak canlı mühimmatla yüklendiğine dair ikna edici bir kanıt göstermedi.”

Tıbbi müfettişin otopsi raporuna göre, “zarar verme veya ölüme neden olma niyetinin açık olmaması da dahil olmak üzere mevcut tüm bilgilere dayanarak, ölüm şekli en iyi kaza olarak sınıflandırılır”.

Ayrıca belgeler arasında ABC Haberleri FBI’ın, Baldwin’in silahın sette ateşlendiğinde elinde tuttuğu silahın Hutchins ve Souza’ya çarptığını, kazara boşalma testinin belirlediğine dair bulgularının, “çalışan dahili bileşenler sağlam ve çalışır durumdayken tetiğe basılmadan ateş edilemeyeceğini” söyledi. ”

Aralık 2021’de bir röportajda ABC HaberleriGeorge Stephanopoulos, Baldwin, FBI adli tıp raporunda .45 Colt (.45 Long Colt) kalibreli F.lli Pietta tek hareketli tabanca olarak tanımlanan silahın tetiğini çekmediğini belirtti.

Baldwin, çekimden hemen önce Hutchins ile yaptığı konuşmadan, “Kameranın yanında duruyor, bir monitöre bakıyordu… silahı bu açı için nasıl tutacağım konusunda bana rehberlik ediyordu” dedi.

Oyuncu, merhum görüntü yönetmeninin kendisine belirli bir çekim için çekici çalıştırmasını söylediğini söylemeye devam etti. Baldwin, “Silahı çekmeden çekici çekebildiğim kadar geri çektim” dedi. “Çekici bırakıp vuruyorum, silah patlıyor.”

Edinilen adli tıp raporuna göre, çekicin yüklü bir hazne üzerinde serbest bırakılması, tabancanın “çekiç doğrudan vurulduğunda tetiği çekmeden” bir primeri patlatabildiği anlamına geliyordu – raporun belirttiği gibi bu, rapor için normaldir. kullanılan revolver türü.

Soruşturma güncellemeleri, şerif ofisinden Perşembe günü yapılan ve Baldwin’in telefon kayıtlarını elde etmek, işlemek ve ifşa etmek için diğer kolluk kuvvetleriyle birlikte çalıştıklarını söyleyen bir açıklamayı takip ediyor.

Santa Fe İlçesi Şerifi Adan Mendoza yaptığı açıklamada, “Suffolk County PD ajans yardımını tamamlayıp bu kayıtları New Mexico kolluk kuvvetlerine gönderdiğinde, dedektiflerimizin daha sonra bu telefon kayıtlarını kanıt amacıyla iyice gözden geçirmesi gerekecek.” Dedi.

Raporların ve telefon kayıtlarının eksiksiz olarak incelenmesinin ardından, şeriflik soruşturmasına ilişkin dosyalar bölge savcılığına gönderilecek.sinema-2