Elon Musk, Çin’in İnternet sansür ajansı tarafından yayınlanan Çin dergisi China Cyberspace için bir makale yazdı. Metinde, diğer şeylerin yanı sıra, insanların neden yongalanması gerektiğini anlattı – bu, şirketi Neuralink tarafından yapılacak. Makalenin çevirisi, Çin devlet ajansı “Xinhua” Yang Liu’nun muhabiri tarafından Substack’taki blogunda yayınlandı.


Neuralink, bilgisayar-insan beyni füzyon teknolojileri geliştirmeye, akıllı telefonlar gibi giyilebilir cihazlara benzer madeni para büyüklüğünde beyin çipleri geliştirmeye odaklanıyor.“, – milyarder yazdı.

İşadamına göre, Nueralink’ten gelen çiplerin kullanıcının vücuduyla derinden entegre olması planlanıyor. “[Чипы] serebral korteksteki implantları kullanarak beyin aktivitesini kaydedin ve uyarın“Musk ekledi.

Ayrıca çipin engelli insanlara yardım edeceğini hatırlattı – omurilik yaralanmaları ve sinir sistemi bozuklukları olan kişilerde uzuvların motor işlevini geri kazanacak ve ayrıca felçli kişilerin beyinlerini bilgisayar ve akıllı telefonlarla çalışmak için kullanmalarına izin verecek.

Musk, şirketleri Tesla, SpaceX ve Neuralink’in teknolojilerinin birlikte mümkün olacağı sonucuna vardı.insanlık için daha iyi bir gelecek elde etmeye yardımcı olmak“.genel-22